Pro skupiny

BESEDY V ÚTULKU

Dětem předškolních zařízení, základních škol, zájmových kroužků a jiným skupinám zájemcům nabízíme besedy v útulku v Ostravě – Třebovicích. Účelem besed je předcházet mnoha problémům, týkajících se především povinností majitelů, chováním ke zvířatům, jejich výchovou, péčí a jejich potřeb. Zájemci se dozví vše, co je zajímá a co je důležité z hlediska toho, aby útulky nebyly přeplňovány zvířaty a majitelé se jich cíleně nezbavovali, popř. je netýrali. Dozví se také, jak se zachovat při nalezení opuštěného, týraného či zraněného zvířete, ať už se jedná o psa, kočku, ptáka, plazy, aj. Zjistí, co se děje s pejskem od samotného odchytu až po umístění v nové rodině. Mohou si vyzkoušet odchytové pomůcky a prohlédnout odchytové vozidlo. Zpřístupněna je také část útulku, kde mohou vidět, jak pejsci v útulku žijí. Na tyto besedy je nutné se předem objednat, tel: + 420 599 455 191.

Děti z MŠ Mrňousek z Ostravy - Třebovic zavítaly za pejsky 17. 4. 2019 a přinesly jin také dobrůtky. Nejvíce se jim líbilo na našem cvičisti s Baryčkem, který se předváděl, jak nejlépe umí. Besedu o chodu útulku si také děti užily a dozvěděly se spoustu nových informací. 

MŠ Mrňousek

Studenti mezinárodní školy, z ročníků 10A a 10B, přišli dne 14. 12. 2018 navštívit pejsky v našem útulku a něco nového se dovědět. Přestože nám někteří studenti nejspíš česky nerozuměli, snad jsme jim názornými ukázkami mnohé přiblížili. Nezapomněli přinést pejskům také spoustu dárečků, za které mnohokrát děkujeme.

International

Žáci 1. - 3. tříd ZŠ v Děhylově navštívili dne 13. 11. 2018 pejsky v našem útulku. Jistě to bylo pro ně krásné dopoledne, stejně jako pro útulkové pejsky, kteří už se nemohli dočkat, až si smlsnou na všech dobrůtkách, které jim děti donesly. Díky dárkovému poukazu, který pejsci dostali, si zamlsají ještě jednou, z čehož mají dvojnásobnou radost. Mnohokrát za pejsky děkujeme :-)

Děhylov  Děhylov  Děhylov  Děhylov

20. 11. 2018 nás ze stejné školy navštívili žáci 4. 5. třídy. Věříme, že se jim exkurze s besedou líbila stejně, jako jejich mladším spolužákům. Děti přinesly pejskům krásné obrázky, některé malovaly také přímo u nás a obdarovaly nás takovou spoustou psích jmen, že budeme moci dlouho vybírat. Děkujeme :-)

Děhylov  Děhylov  Děhylov

Malé komunitní vzdělávací centrum MAKOVICE zahrnulo v rámci výuky svých dětí také návštěvu našeho útulku, dne 13. 11. 2018. Je chválihodné vzdělávání dětí tohoto komunitního centra v tolika směrech, a tak věříme, že si, nejen děti, odnesli z útulku mnoho cenných informací. Za návštěvu a dárečky pejskům velmi děkujeme.

Makovice  Makovice

Dne 7. 6. 2018 si v útulku objednali exurzi s besedou děti ze ZŠ Krestova. Tato návštěva pejsků se jim natolik zalíbila, že se rozhodli uspořádat pejskům sbírku a dne 28. 6. 2018 spoustu dárečků pejskům předali. Za mlsky velmi děkujeme a budeme se těšit zase příště....

ZŠ Krestova  ZŠ Krestova

Dne 25. 6. 2018 navštívily pejsky v útulku děti ze ZŠ Komenského. Exkurze se jim natolik zalíbila, že si museli vyzkoušet na vlastní kůži, jak se pejsci v určitých situacích asi cítí. Věříme, že veškeré získané informace, nejen o chodu útulku a činnosti odchytu, jim budou v životě dobrým přínosem. Pejsci moc děkují za dárečky, velmi si na nich pochutnali :-).

ZŠ Komenského  ZŠ Komenského  ZŠ Komenského

Ve dnech 11. 6. - 13. 6. 2018 navštívily postupně útulek děti z MŠ ve Vratimově. Pejsci i povídání o nich se jim velmi líbilo a pejsci byli moc rádi za všechny dárečky, které jim mateřská školka přivezla. Jménem pejsků velmi děkujeme a budeme se těšit na další návštěvu všech zvídavých dětí.

školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov

I takto se dá trávit jednou za čas část pracovního dne, kdy zaměstnavatel umožní svým zaměstnancům vykonat dobrovolnou záslužnou činnost a umožní jim vyvenčit útulkové pejsky. Zaměstnanaci ostravské pobočky INNOGY k nám 7. 6. 2017 zavítali v hojném počtu protáhnout svá těla a psí nožky. Pejskům přinesli také dobrůtky, ti měli samozřejmě z jejich návstěvy obrovskou radost. Za pejsky moc děkujeme :-D

7. 6. 2017  7. 6. 2017

Mateřská škola Paskov, v rámci projektu environmentální výchovy, zapojila děti s rodiči do sbírky potřeb pro útulkové pejsky. Společným úsilím nashromáždila školka úžasné množství dárečků, kterými potěšila spoustů pejsků v našem útulku. Předání darů pak přoběhlo v rámci exkurzí s besedami ve dnech 26. 4. - 28. 4. 2017. Učitelům, dětem a jejich rodičům mnohokrát za pejsky děkujeme.

26.-28.4.2017  26.-28.4.2017  26.-28.4.2017  26.-28.4.2017

Dne 27.6.2016 nás navštívily děti 2. třídy ZŠ Porubská. Exkurze začala prohlídkou útulku, pak jsme dětem v ordinaci vysvětlili, jak to chodí, když k nám přivezou nového pejska a co všechno musí podstoupit, než může jít k novému opatrovníkovi. Také se děti podívaly, jak to vypadá, když odchytář doveze nového pejska do útulku a nakonec si i pohrály s pejsky, kteří jsou v aktuální nabídce. Exkurze se dětem moc líbila, donesly spoustu dobrotek, za které děkujeme a budeme se těšit na příště!

 

ZŠ Porubská  ZŠ Porubská