Pro skupiny

BESEDY V ÚTULKU

Dětem předškolních zařízení, základních škol, zájmových kroužků a jiným skupinám zájemcům nabízíme besedy v útulku v Ostravě – Třebovicích. Účelem besed je předcházet mnoha problémům, týkajících se především povinností majitelů, chováním ke zvířatům, jejich výchovou, péčí a jejich potřeb. Zájemci se dozví vše, co je zajímá a co je důležité z hlediska toho, aby útulky nebyly přeplňovány zvířaty a majitelé se jich cíleně nezbavovali, popř. je netýrali. Dozví se také, jak se zachovat při nalezení opuštěného, týraného či zraněného zvířete, ať už se jedná o psa, kočku, ptáka, plazy, aj. Zjistí, co se děje s pejskem od samotného odchytu až po umístění v nové rodině. Mohou si vyzkoušet odchytové pomůcky a prohlédnout odchytové vozidlo. Zpřístupněna je také část útulku, kde mohou vidět, jak pejsci v útulku žijí. Na tyto besedy je nutné se předem objednat, tel: + 420 599 455 191.

Dne 7. 6. 2018 si v útulku objednali exurzi s besedou děti ze ZŠ Krestova. Tato návštěva pejsků se jim natolik zalíbila, že se rozhodli uspořádat pejskům sbírku a dne 28. 6. 2018 spoustu dárečků pejskům předali. Za mlsky velmi děkujeme a budeme se těšit zase příště....

ZŠ Krestova  ZŠ Krestova

Dne 25. 6. 2018 navštívily pejsky v útulku děti ze ZŠ Komenského. Exkurze se jim natolik zalíbila, že si museli vyzkoušet na vlastní kůži, jak se pejsci v určitých situacích asi cítí. Věříme, že veškeré získané informace, nejen o chodu útulku a činnosti odchytu, jim budou v životě dobrým přínosem. Pejsci moc děkují za dárečky, velmi si na nich pochutnali :-).

ZŠ Komenského  ZŠ Komenského  ZŠ Komenského

Ve dnech 11. 6. - 13. 6. 2018 navštívily postupně útulek děti z MŠ ve Vratimově. Pejsci i povídání o nich se jim velmi líbilo a pejsci byli moc rádi za všechny dárečky, které jim mateřská školka přivezla. Jménem pejsků velmi děkujeme a budeme se těšit na další návštěvu všech zvídavých dětí.

školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov  školka Vratimov

I takto se dá trávit jednou za čas část pracovního dne, kdy zaměstnavatel umožní svým zaměstnancům vykonat dobrovolnou záslužnou činnost a umožní jim vyvenčit útulkové pejsky. Zaměstnanaci ostravské pobočky INNOGY k nám 7. 6. 2017 zavítali v hojném počtu protáhnout svá těla a psí nožky. Pejskům přinesli také dobrůtky, ti měli samozřejmě z jejich návstěvy obrovskou radost. Za pejsky moc děkujeme :-D

7. 6. 2017  7. 6. 2017

Mateřská škola Paskov, v rámci projektu environmentální výchovy, zapojila děti s rodiči do sbírky potřeb pro útulkové pejsky. Společným úsilím nashromáždila školka úžasné množství dárečků, kterými potěšila spoustů pejsků v našem útulku. Předání darů pak přoběhlo v rámci exkurzí s besedami ve dnech 26. 4. - 28. 4. 2017. Učitelům, dětem a jejich rodičům mnohokrát za pejsky děkujeme.

26.-28.4.2017  26.-28.4.2017  26.-28.4.2017  26.-28.4.2017

Dne 27.6.2016 nás navštívily děti 2. třídy ZŠ Porubská. Exkurze začala prohlídkou útulku, pak jsme dětem v ordinaci vysvětlili, jak to chodí, když k nám přivezou nového pejska a co všechno musí podstoupit, než může jít k novému opatrovníkovi. Také se děti podívaly, jak to vypadá, když odchytář doveze nového pejska do útulku a nakonec si i pohrály s pejsky, kteří jsou v aktuální nabídce. Exkurze se dětem moc líbila, donesly spoustu dobrotek, za které děkujeme a budeme se těšit na příště!

 

ZŠ Porubská  ZŠ Porubská

Dnes nás navštívila milá návštěva zaměstnanců obchůdku Marks and Spencer z Avionu Ostrava. Provedli jsme je kolem kotců s pejsky, od přijmu psa z odchytového auta, přes ordinaci, po kancelář, kde se pejsci vydávají. Nakonec jsme předvedli jedno naše divoké štěně na seznámení se na venčícím prostoru, což se všem zúčastněným moc líbilo. Zaměstnanci uspořádali sbírku a na svou návštěvu přinesli spoustu užitečných dobrůtek pro pejsky, za což jim moc a moc děkujeme a budeme se těšit na příště!

 

Marks and spencer  Marks and Spencer   marks and spencer

 

Dne 13.6.2016 nás navštívilo 30 dětí ze 4. třídy ZŠ Háj ve Slezsku, aby se podívaly, jak to u nás chodí. Zaměstnankyně jim vysvětlily postupně jak se pejsek od ochycení zaeviduje, prohlédne jej pan doktor, ubytuje se v kotci. Nechyběla ani prohlídka kanceláře a výklad o všech administrativních náležitostech "co je potřeba, abyste si mohli vzít pejska." Dětem se prohlídka moc líbila, nakonec si pohrály s našimi štěňaty a v dobré náladě odcházely domů. Děkujeme moc za milou návštěvu a budeme se těšit na příště!

ZŠ Háj ve Slezsku  ZŠ Háj ve Slezsku   ZŠ Háj ve Slezsku

Dne 5.4.2016 nás navštívily děti z MŠ Martinov. Postupně si prohlédly jak to funguje v kanceláři při výdeji pejska, odchytáři předvedli poutavou přednášku na téma, jak se pejsky odchytává a nahlédly i do ordinace, kde se pacienti vyšetřují. Nakonec si děti pohrály i s pejsky. Prohlídka sklidila všeobecný úspěch a dětem i paním učitelkám se moc líbila. Děkujeme za milou návštěvu!

 

děti ze školky   děti ze školky děti ze školky  děti ze školky  děti ze školky 

 

 

Dne 22.3.2016 nás navštívily děti z Firemní školky města Ostravy. Pracovnice odchytu děti nejprve seznámila s významem, funkcí útulku, následnou prací a odchytovým vozidlem. Veterinární technik a referent je postupně provedly útulkem od ordinace až po venkovní kotce. Dětem se povídání a prohlídka moc líbila, nakonec se pomazlily s odrostlým štěnětem jménem Žofré a předaly nám piškoty a pamlsky, které si pro pejsky připravily. Za dárečky moc děkujeme!

 

FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠFIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ  FIREMNÍ MŠ