Pro veřejnost

V "Aktualitách" se včas dozvíte, na kterých veřejných akcí se bude útulek prezentovat nebo které akce sám pořádá. Zde zjistíte, na kterých veřejných akcích jste nás mohli vidět.

 

Dne 7. 4. a 8. 4. 2018 jste měli možnost na Národní výstavě psů na Výstavišti Černá Louka v Ostravě, tradičně navštívit stánek našeho útulku. K vidění byl katalog aktuálně nabízených pejsků z útulku a měli jste možnost si popovídat nejen o pejscích ale i získat informace, které Vás zajímaly. Budeme se na Vás všechny moc těšit opět příště.

Národní výstava 2018Národní výstava  2018

1. 12. 2017 - 31. 12. 2017 proběhla v Domě kultury města Ostravy (ul. 28. října 2556/124, Ostrava; zastávka "Krajský úřad")  vernisáž věnovaná záchraně psů v množírnách a na podporu adopce psů z útulků. Na vernisáži jste mohli netradičně místo rautu shlédnout canisterapeutické psy, se kterými se mohli návštěvníci vernisáže pomazlit. V roce 2018 bude tato výstava putovat po nejrůznějších místech naší vlasti. Jejím hlavním cílem je především výchova mladé generace k citlivějšímu přístupu nejen ke psům, ale k přírodě vůbec. Bližší informace o výstavě na pomoc psům naleznete na http://viridian.cz/zachranmepsy.htm
 
Viridian  vernisáž  vernisáž  vernisáž

Dne 8. 10. 2015 se náš útulek zúčastnil již druhým rokem akce Den psích nadějí, stejně jako loni v dolním nádvoří Slezskoostravského hradu. Probíhal tam IV. ročník Voříškiády Neposedných tlapek spolu s umísťovací výstavou pejsků z útulků, spolků, nadací a azylů a my jsme samozřejmě nemohli chybět také. Přesto, že nám všem počasí zrovna moc nepřálo, setkali jsme se se spoustou milovníků čtyřnohých kamarádů, se kterými jsme si skvěle popovídali.

Organizátorům i zúčastněným velmi děkujeme za příjemný sobotní den a všem, kteří pejskům přinesli nějakou tu dobrůtku děkujeme za pejsky také.

 

hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016

V sobotu 24. 6. 2017, od 8 – 14 hod. se v areálu útulku pro psy v Ostravě – Třebovicích konal již 19. ročník Setkání opatrovníků útulkových psů.

Svou dokonalou souhru předvedli, dnes již majitelé se svými pejsky, v soutěžích: Útulkový šikula, Útulkový krasavec, Nejlepší maska pána a psa, Hledej svého pána a Najdi si svou odměnu, při kterých se všichni dobře bavili, neboť v tento den šlo především o zábavu. Cenu získal také nejkrásnější junior a nejkrásnější senior, pejsek, kterého vybírali diváci svými hlasy a pejsek vybraný zaměstnanci útulku.

Návštěvníci i soutěžící si nenechali uniknout možnost si prohlédnout venkovní prostory útulku v rámci „Dne otevřených dveří“. Zaměstnanci útulku odpovídali na nejrůznější dotazy, informovali o chodu útulku a předvedli odchytové vozidlo. Děti měly možnost navštívit koutek, kde si kreslily, hádaly, skládaly obrázky, doplňovaly tajenky, účastnily se mnoha her zaměřených na zručnost.

Všichni soutěžící si odnesli upomínkové předměty Statutárního města Ostrava s propagačními dárečky útulku. Vítězové soutěží převzali poháry a diplomy, které věnovalo Statutární město Ostrava a dárečky od sponzora, kterým byl on-line i kamenný obchod s chovatelskými potřebami – Mazlíci Ostrava – https://www.mazliciostrava.cz/

Z hlasujících lístků byl vylosován jeden, jehož majitel obdržel dárkový balíček plný psích pamlsků a dalších krásných věcí.

Všem soutěžícím, i přes velmi prosluněný a parný den, děkujeme za aktivní účast, vítězům gratulujeme a již nyní se budeme těšit na další, krásné kulaté XX. Setkání opatrovníků útulkových psů, které se bude konat zase za rok v měsíci červnu.

plakát  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017 

 

 

Ve dnech 19. 5. a 20. 5. 2017 se uskutečnila akce zaměřená na prezentaci dětských sdružení, středisek volného času a dalších subjektů, které organizují volný čas dětí a mládeže, s názvem BAMBIFEST. Náš útulek také nemohl chybět. Tato akce se konala v Ostravě na loukách u Koliby v Bělském lese. Nejen my jsme si odnesli z obou dnů spoustu zážitků. Na další ročník se společně s Vámi budeme opět moc těšit.

Bambifest Bambifest Bambifest BambifestBambifest Bambifest Bambifest Bambifest Bambifest Bambifest

Dne 24. 6. 2017 Vás zveme na tradiční setkání útulkových pejsků. Bude se jednat již o 19. ročník této akce, kdy si mohou opatrovníci a majitelé pejsků převzatých z našeho útulku zasoutěžit se svými miláčky o krásné ceny. Přijďte se s pejsky pochlubit, co nového jste je naučili a jak vám to spolu klape :-) Už nyní se na Vás všechny moc těšíme v prostorách našeho útulku. Pamatujte, že kapacita soutěžících je omezena. Přihlásit se můžete telefonicky (599 455 191) nebo osobně přímo v útulku. V případě nenaplnění kapacity soutěžících, je možné se přihlásit také na místě v den konání akce od 8 - 9 hodin. Nezapomeňte s sebou vzít očkovací průkaz pejska, ať už přijdete soutěžit nebo se jen podívat! Pejsek, který nebude mít platné komplexní očkování, nemůže být vpuštěn do areálu útulku. V tento den bude také zpřístupněna část útulku, kterou si mohou zájemci prohlédnout a využít tak "Dne otevřených dveří". Připraveny jsou rovněž soutěže pro děti v dětském koutku.

V sobotu 25. 6. 2016 jste měli možnost zavítat, nejen za námi ke stánku našeho útulku, v Komenského sadech v Ostravě, kde se konala Voříškiáda a pejsci si tak mohli vysoutěžit krásné poháry a ceny.

https://www.facebook.com/events/1003722349715913/

voříškiáda

Na vernisáž a aukci aktů s opuštěnými zvířaty - Nazí jsme krásní a pravdiví, jsme propůjčili k netradičnímu zachycení opuštěných zvířat pejsky z našeho útulku. Na fotografiích tak můžete vidět našeho Nelsona, Karin, Bohouška, Bruta, Matouše, Gromita, Macka, Sulkuse, Vasila, Žofrého, Jarmilka, Žolyho, Mínu, Woodyho, Madlu, Edmonta a Slávka. Tyto akty se zvířaty si můžete také na aukci zakoupit a přispět tak opuštěným zvířatům na lepší život..........

https://www.facebook.com/events/250310825315919/

Nazí jsme krásní a pravdiví

V sobotu 11. 6. 2016, od 8 – 14 hod. se v areálu útulku pro psy v Ostravě – Třebovicích konal již 18. ročník Setkání opatrovníků útulkových psů.

V několika soutěžních disciplínách se předvedlo celkem 33 pejsků se svými, dnes již, majiteli. Jednalo se o tradiční soutěže jako: Útulkový šikula, Útulkový krasavec, Nejlepší maska pána a psa, Najdi svého pána a Přines špekáček, při kterých se všichni dobře bavili, neboť  v tento den šlo především o zábavu. Cenu získalo také nejkrásnější štěně a nejkrásnější senior, pejsek, kterého vybírali diváci svými hlasy a pejsek vybraný zaměstnanci útulku.

Setkání opatrovníků útulkových psů navštívilo okolo 130 návštěvníků, kteří měli možnost si prohlédnout venkovní prostory útulku v rámci „Dne otevřených dveří“. Zaměstnanci útulku odpovídali na nejrůznější dotazy, informovali návštěvníky o chodu útulku a předvedli odchytové vozidlo. Děti měly možnost navštívit koutek, kde si kreslily, hádaly, skládaly obrázky, doplňovaly tajenky, účastnily se mnoha her zaměřených na zručnost a téměř všechny se nechaly zkrášlit malovanou ozdobou na obličej.

Všichni soutěžící obdrželi tašky s upomínkovými předměty Statutárního města Ostrava, s propagačními dárečky útulku, plaketami útulkového setkání a sponzorskými drobnostmi společnosti Canvit. Vítězové soutěží převzali poháry a diplomy, které věnovalo Statutární město Ostrava a balení suchého krmiva od společnosti Canvit. Z hlasujících lístků byl vylosován jeden, jehož majitel obdržel dárkový balíček plný psích pamlsků.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a již nyní se budeme těšit na další Setkání opatrovníků útulkových psů, které se bude konat zase za rok.

 Setkání 2016

V sobotu 27. srpna 2016 od 12:30 se v Komenského sadech konalo Mezinárodní setkání jízdních policií a náš útulek tam samozřejmě nesměl chybět! V našem stánku jme Vás všechny rádi viděli - měli jste možnost se podívat na aktuální nabídku našich pejsků, kteří hledají nového pána, na cokoliv se zeptat, případně se přijít pochlubit s našim adoptovaným svěřencem :) Celá akce se velmi povedla a počasí nám také přálo.