V sobotu 11. 6. 2016, od 8 – 14 hod. se v areálu útulku pro psy v Ostravě – Třebovicích konal již 18. ročník Setkání opatrovníků útulkových psů.

V několika soutěžních disciplínách se předvedlo celkem 33 pejsků se svými, dnes již, majiteli. Jednalo se o tradiční soutěže jako: Útulkový šikula, Útulkový krasavec, Nejlepší maska pána a psa, Najdi svého pána a Přines špekáček, při kterých se všichni dobře bavili, neboť  v tento den šlo především o zábavu. Cenu získalo také nejkrásnější štěně a nejkrásnější senior, pejsek, kterého vybírali diváci svými hlasy a pejsek vybraný zaměstnanci útulku.

Setkání opatrovníků útulkových psů navštívilo okolo 130 návštěvníků, kteří měli možnost si prohlédnout venkovní prostory útulku v rámci „Dne otevřených dveří“. Zaměstnanci útulku odpovídali na nejrůznější dotazy, informovali návštěvníky o chodu útulku a předvedli odchytové vozidlo. Děti měly možnost navštívit koutek, kde si kreslily, hádaly, skládaly obrázky, doplňovaly tajenky, účastnily se mnoha her zaměřených na zručnost a téměř všechny se nechaly zkrášlit malovanou ozdobou na obličej.

Všichni soutěžící obdrželi tašky s upomínkovými předměty Statutárního města Ostrava, s propagačními dárečky útulku, plaketami útulkového setkání a sponzorskými drobnostmi společnosti Canvit. Vítězové soutěží převzali poháry a diplomy, které věnovalo Statutární město Ostrava a balení suchého krmiva od společnosti Canvit. Z hlasujících lístků byl vylosován jeden, jehož majitel obdržel dárkový balíček plný psích pamlsků.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a již nyní se budeme těšit na další Setkání opatrovníků útulkových psů, které se bude konat zase za rok.

 Setkání 2016