Aktuality

- Přehled aktualit a informací, týkajících se psů v Ostravě a nejbližším okolí.

Dne 24. 7. 2019 bude v areálu útulku od 7:30 hodin do 15:00 hodin odstavena elektřina. Z tohoto důvodu bude provoz útulku omezen a nebude možné v tuto dobu vydat psa z útulku do opatrovnické péče či majiteli.

Děkujeme za pochopení.

 

 

Celkový počet psů umístěných v útulku - 66

 

Dnes můžeme přijmout do naplnění kapacity Karantény útulku dva psy. Jedno místo je vyhrazeno jen pro psa zraněného, agresivního apod.

 

Izolace         - část útulku pro psy v léčení - je umístěn 1 pes - 9 volných kotců z 10.

Karanténa   - část útulku pro psy nově přijaté, pes je zde umístěn po dobu 3 týdnů (doba určena Krajskou veterinární správou. Provozní řád útulku zveřejněn na těchto stránkách v Dokumentech!) - umístěno 18 psů a dva volné kotce z 20.

 

Provoz        -  část útulku pouze pro psy zdravé!!!, kteří prošli karanténou!!!, mají za sebou již řádné odčervení, odblešení, čipování a vakcinaci!!! - umístěno 47 psů a 70 volných kotců ze 117.

Velké poděkování patří společnosti ABENA, která darovala pejskům savé podložky, jenž pacienti již nevyužijí, ale pejskům ulehčí a zpříjemní jejich pobyt v útulku. Dne 18. 7. 2019 podložky do útulku přivezl a předal marketingový ředitel společnosti ABENA, pan Ing. Tomáš Oborný, MBA.

Velmi za tento ušlechtilý dar děkujeme také jménem útulkových pejsků.

podložky  podložky 

Z důvodu kompletní rekonstrukce administrativní budovy útulku mohou nastat jistá omezení administrativního i celkového provozu útulku. Týká se to převážně Opatrovnických a Darovacích smluv, předávání psů, zobrazování psů a kompletní agenda na webových a facebookových stránkách útulku a problémy s telefonickým kontaktováním útulku.

Je nutné dbát zvýšené opatrnosti po vstupu do areálu útulku, kde probíhají, mimo jiné, výkopové práce. Dodržujte prosím pokyny a rady, které Vám podají zaměstnanci, vyhneme se tak možnému úrazu, poranění apod. Velice se omlouváme za případné komplikace. Prosíme o shovívavost a děkujeme Vám za pochopení.

Pro kontaktování útulku využijte prosím telefonní číslo: +420 602 768 795.

Děkujeme.

 

 

Myslete prosím na zdravotní stav pejsků...... Ve velkých vedrech je venčení útulkových pejsků nereálné. Hrozí jim popálení tlapek, přehřátí organismu a celkový kolaps. V den venčení si prosím do útulku zavolejte, zda venčení v daný den probíhá. Vždy je nutné mít s sebou při venčení pro pejska vodu! Je zakázáno pejsky koupat v řece a nechávat je pít vodu z kaluží a neznámých zdrojů.

Děkujeme za pochopení.

Všichni, kdo máte zájem podpořit naše útulkové pejsky, máte časově neomezenou možnost tak učinit svým nákupem v prodejně INTIMIDAO. Prodejna se nachází v Ostravě - Porubě, na ulici Hlavní třída 867/30. Svým nákupem přispějete na pejsky částkou 5 Kč za jakýkoli zakoupený kus. Za každou Vaši pomoc velmi děkujeme.

Všem, kteří nakupujete, velmi děkujeme za podporu a také mnohokrát děkujeme majiteli obchodu :-)

Za měsíc únor 2019 se podařila pro útulkové pejsky nastřádat úctyhodná částka = 4.660 Kč.

Za měsíc březen 2019 se podařila pro útulkové pejsky nastřádat částka = 2.429 Kč.

Za měsíc duben 2019 se podařila pro útulkové pejsky nastřádat částka = 2.429 Kč.

 

https://www.facebook.com/intimidao.ostrava

Intimidao

Velice se omlouváme všem zájemcům o účast na útulkovém Setkání opatrovníků útulkových psů, které se v letošním roce 2019 konat nebude. Důvodem je zahájení rekonstrukce části útulku. Následující ročník Setkání opatrovníků útulkových psů se uskuteční po dokončení této rekonstrukce. Na společné setkání se bude těšit celý útulkový tým o to více. 

Děkujeme za pochopení.

Je nám velkým potěšením, že jsme byli vybráni do obdarovacího kola projektu Click and Feed, kde díky všem Vašim "klikům" do virtuálních misek Click and Feed, proměnil partner BRIT tyto misky v opravdové krmivo.

Krmivo BRIT dorazilo 6. 3. 2018 přímo do našeho útulku pejskům - 20 pytlů krmiva a 24 ks salámů. Všem, kteří jste klikali, velice za pejsky děkujeme a děkujeme také organizátorům a pracovníkům projektu Click and Feed, že jsme se mohli účastnit.

Děkujeme.

Click and Feed  Click and Feed  Click and Feed  Click and Feed  Click and Feed  click and feed  click and feed

Z důvodu přibývajících nachlazení a viróz, jenž mohou způsobit značné komplikace, a kterým se chceme v útulku vyvarovat, bude do odvolání pozastaveno venčení útulkových pejsků (únor 2019). O opětovné možnosti venčení Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení, věříme, že zdraví chlupáčků je pro Vás prvořadé stejně jako pro nás.

Dne 8. 4. a 9. 4. 2017 se konala Národní výstava psů na Výstavišti Černá Louka v Ostravě, kde jste měli možnost navštívit stánek našeho útulku. Mohli jste si prohlédnout katalog aktuálně nabízených pejsků z útulku, popovídat si o pejscích anebo jste získali informace, které Vás zajímaly. Spousta z Vás také věnovala útulkovým pejskům různé pamlsky a doplňky, které všechny naše čtyřnohé chlupáčky moc potěšily. Velmi Vám všem děkujeme, že na zatoulánky tolik myslíte a pomáháte jim. Napřesrok se na Vás všechny budeme opět moc těšit.