Aktuality

- Přehled aktualit a informací, týkajících se psů v Ostravě a nejbližším okolí.

 

Celkový počet psů umístěných v útulku - 77

 

Dnes můžeme do útulku přijmout, do naplnění kapacity Karantény, pět psů. Z toho jedno místo je určeno pro psa zraněného, agresivního apod.

Izolace         - část útulku pro psy v léčení - umístěno 0 psů a 10 volných kotců z 10.

Karanténa   - část útulku pro psy nově přijaté, pes je zde umístěn po dobu 3 týdnů (doba určena Krajskou veterinární správou. Provozní řád útulku zveřejněn natěchto stránkách v Dokumentech! - umístěno 15 psů a 5 volných kotců z 20. 

 

Provoz        -  část útulku pouze pro psy zdravé!!!, kteří prošli karanténou!!!, mají za sebou již řádné odčervení, odblešení, čipování a vakcinaci!!! - umístěno 62 psů a 57 volných kotců ze 119.

 

Přesně za týden to vypukne........ toliko očekávané venčení útulkových pejsků bude opět zahájeno ve středu 11. 4. 2018. Podmínky platí stále stejné a venčící dny i časy jsou také neměnné. Info zde: https://utulek.ostrava.cz/images/dokumenty/Prohlaseni_venceni_2017.doc

Všichni už se na Vás moc těšíme!!!

 

Dne 7. 4. a 8. 4. 2018 máte možnost na Národní výstavě psů na Výstavišti Černá Louka v Ostravě, tradičně navštívit stánek našeho útulku. K vidění bude katalog aktuálně nabízených pejsků z útulku a máte možnost si popovídat nejen o pejscích ale i získat informace, které Vás zajímají. Budeme se na Vás všechny moc těšit.

Národní výstava 2018Národní výstava  2018

1. 12. 2017 - 31. 12. 2017 proběhla v Domě kultury města Ostravy (ul. 28. října 2556/124, Ostrava; zastávka "Krajský úřad")  vernisáž věnovaná záchraně psů v množírnách a na podporu adopce psů z útulků. Na vernisáži jste mohli netradičně místo rautu shlédnout canisterapeutické psy, se kterými se mohli návštěvníci vernisáže pomazlit. V roce 2018 bude tato výstava putovat po nejrůznějších místech naší vlasti. Jejím hlavním cílem je především výchova mladé generace k citlivějšímu přístupu nejen ke psům, ale k přírodě vůbec. Bližší informace o výstavě na pomoc psům naleznete na http://viridian.cz/zachranmepsy.htm
 
Viridian  vernisáž  vernisáž  vernisáž

Kampaň na podporu našeho útulku firmou Autoservis - Autodíly Fojtík

Dne 30. 10. 2017 firma Autoservis - Autodíly Fojtík spolu s Českou Miss World Terezou Skoumalovou předali pejskům v našem útulku věcné a konzumní dary, které za prodané litry oleje nakoupili u společnosti Canis Prosper. Pejsci mají obrovskou radost a těší se, jak si pochutnají. My moc děkujeme organizátorům a zúčastněným, jejichž pomoci si nesmírně vážíme.

Kampaň odstartovala 16. 6. 2017 a trvala do 16. 9.... 2017. Během těchto třech měsíců se sčítaly litry prodaného motorového oleje a také přijímaly na provozovnách autoservisu - autodílů věcné dary. V provozovnách přibyly informační bannery a místa, kde po zakoupení například 5litrového balení oleje udělali zákazníci pět čárek jako třeba na pivní lístek v restauraci. Tedy z 5 litrového balení, putovalo 50Kč na podporu psích útulků. Za utržený výtěžek pak firma nakoupila krmivo a další potřeby pro pejsky u společnosti Canis Prosper, která se stala partnerem této akce a poskytla potřeby za zvýhodněnou cenu, aby jich bylo co nejvíce.

Cílem celé kampaně bylo nejen jednorázově pomoci pejskům v útulcích, ale také informovat širokou věřejnost o tom, proč by pejsi v útulcích neměli končit a zároveň najít pejskům nový krasný domov. Celý průběh kampaně můžete najít na sociálních sítích a také na instagramu České Miss World Terezy Skoumalové.

Většinu informací naleznete zde:

https://autodilyfojtik.cz/informace/kde-pomahame/psi-utulky

a také na FB a Instagramu firmy

https://www.facebook.com/fojtikservis

http://www.imgsta.com/user/autodilyfojtik.cz

 

 

Celému týmu a všem, kteří tolik pomáhají velmi děkujeme.

 

Fojtík  Fojtík  auto fojt  auto fojt  auto fojt  auto fojt  auto fojt  auto fojt

 

Stále častěji nás navštěvují různé mateřské školy, základní i střední školy, zájmové skupiny, zaměstnanci firem, příměstské tábory, atd. které zajímá, jak vlastně útulek funguje, jak je provozován chod a také jak vypadá bydleníčko pejsků a hlavně pejsci samotní. Nás tyto návštěvy moc těší, nejen že nikdy nepřijdou s práznou a vždy pejskům něco na přilepšenou přinesou, za což velmi děkujeme a vážíme si toho, ale hlavně také z důvodu, že všem těmto (nejenom dětem) návštěvníkům pomůžeme pochopit, proč pejsci útulky neustále zaplňují a jak mohou do budoucna (až z nich vyrostou dospěláci :-)) pomoci tomu, aby se to takto a v takovéto míře nestávalo.  

Všem "empaťákům" a zvířátkomilům mnohokrát a ze srdce děkujeme za pomoc, nejen útulkovým pejskům, ale i všem živým bezbranným tvorečkům.

16. 6. 2017 ZŠ Františka Formana (foto 1)

16. 6. 2017 spolek při ZŠ Horymírova (foto 2)

31. 7. 2017 MŠ a ZŠ Edin (foto 3)

8. 8. 2017 zaměstnanci Clubu Bonver Poruba (foto 4)

21. 8. 2017 zaměstnanci společnosti Okin BPS (foto 5)

22. 8. 2017 příměstský tábor Poruba (foto 6)

7. 9. 2017 poděkování baru Applaus za dary, které předal útulkovým pejskům

22. 10. 2017 poděkování majitelům Rokyho z Přerova za úžasné dárečky pejskům :-) (foto 7)

ZŠ Františka Formana  ZŠ Horymírova  MŠ a ZŠ Edin  Club Bonver Poruba  Okin BPS  Poruba  dárci Přerov

Dne 7. 10 2017 jsme se s Vámi všemi moc rádi viděli na další pejsánkové akci - DEN PSÍCH NADĚJÍ. Děkujeme za podporu nejen všechn soutěžících, ale i útulků, spolků, nadací, sdružení.....

 

Den psích nadějí  Den psích nadějí  den psích nadějí  den psích nadějí  den psích nadějí

Finančními dary, na bankovní účet č. 110189 – 1649297309/0800, můžete opět přispívat od 1. října 2017 na útulkové pejsky.

Všem, kteří již přispěli a stále přispívají, ať už finančními či věcnými dary, velmi děkujeme. Vážíme si Vaší pomoci, která pejskům zvelebuje a zpestřuje nedobrovolný pobyt v útulku Magistrátu města Ostravy.

Dne 16. 9. 2017 jsme se prezentovali v Komenského sadech v Ostravě na Voříškiádě. Nálada byla i přes nepřízeň počasí skvělá a soutěžící chladno a deštivo neodradilo. Děkujeme za možnost se akce účastnit a všem, kteří přispěli útulkovým pejskům, třeba jen drobností, také mnohokrát děkujeme. Budeme se těšit zase za rok :-D

 

Voříškiáda  Voříškiáda  voříškiáda  voříškiáda  voříškiáda

 

Útulek navštívili dne 21. 8. 2017 příznivci výtvarného ateliéru Viridian z Hlučína, kteří si fotili a dělali náčrtky našich pejsků, pro své kresby, které dotvoří v soukromí. Tato pomoc našemu útulku v podobě zájmu o kresby mnoha obdivatelů široké veřejnosti bude spojena také se sbírkou pro naše útulkové pejsky. Útulek poctil svou návštěvou i uznávaný výtvarník Ludvík Kunc a kresby, které všichni vytvoří, budou vystaveny v měsíci prosinci na vernisáži v Domě kultury Ostravy. Tuto vernisáž doplníme také nejpovedenějšími kresbami veřejnosti. Pokud tedy máte zájem, ať už jste děti, mladí či starší, neváhejte a podpořte náš útulek svými kresbami pejsků. Kresby pokud možno tvořit na výkresový tvrdý papír velikosti A3, doplnit jménem a příjmením autora, věkem, popřípadě třídou a školou...... Tyto kresby od Vás rádi převezmeme kdykoli osobně v našem útulku. Děkujeme.

 

VIRIRDIAN  VIRIRDIAN  VIRIRDIAN  VIRIRDIAN  VIRIRDIAN  VIRIRDIAN  VIRIRDIAN