Aktuality

- Přehled aktualit a informací, týkajících se psů v Ostravě a nejbližším okolí.

Kampaň odstartovala v pátek 16. 6. 2017 a bude trvat až do 16. 9. 2017. Během těchto třech měsíců se budou sčítat litry prodaného motorového oleje a také přijímat na provozovnách autoservisu - autodílů věcné dary. V provozovnách přibyly informační bannery a místa, kde po zakoupení například 5litrového balení oleje budete vyzvání k tomu, aby jste udělali pět čárek jako například na pivní lístek v restauraci. Tedy z 5 litrového balení, poputuje 50Kč na podporu psích útulků. Za utržený výtěžek pak firma nakoupí krmivo a další potřeby pro pejsky u společnosti Canis Prosper, která se stala partnerem této akce a poskytné nám potřeby za zvýhodněnou cenu, aby jich bylo co nejvíce.

V pátek 29. 9. 2017 bychom měli výtěžek akce předat v utulcích. Mezi podporované útulky byly vybrány - psí zachytná stanice v městě Hlučín, která funguje pod záštitou TS Hlučín, a dále také psí útulek v Ostrava-Třebovice.

Cílem celé kampaně je nejenom jednorázově pomoci pejskům v útulcích, ale také informovat širokou věřejnost o tom, proč by pejsi v útulcích neměli končit a zároveň najít pejskům nový krasný domov. Během následujících třech měsíců se chystá tým firmy pejsky i několikrát navštivit a vzít je na společné venčení, budeme rádi když tuto kampaň podpoříte a přidáte se :-D. Celý průběh kampaně můžete sledovat na sociálních sítích a také na instagramu České Miss World Terezy Skoumalové.

Většinu informací naleznete zde:

https://autodilyfojtik.cz/informace/kde-pomahame/psi-utulky

a také na FB a Instagramu firmy

https://www.facebook.com/fojtikservis

http://www.imgsta.com/user/autodilyfojtik.cz

 

 

Celému týmu a všem, kteří tolik pomáhají velmi děkujeme.

 

Fojtík  Fojtík

 

Od 7. 11. 2015 nabízíme možnost venčení pejsků z našeho útulku. Zájemce o venčení musí splňovat následující podmínky: dosáhnout věku 18 let, prokázat se občanským průkazem (ne bydliště na úřadě) a složit vratnou zálohu 200 Kč. Další důležité informace jsou uvedeny v Prohlášení o podmínkách venčení psů. POZOR ZMĚNA OD 11. 4. 2016 - Venčení bude probíhat ve dnech: středa, sobota, neděle, vždy od 12 – 16 hod. V těchto dnech budou psi k venčení vybráni zaměstnanci útulku. Zájemce o venčení si může zvolit pejska z určených vybraných psů pro daný den, kdy kapacita bude omezena. Nelze si pejska k venčení, pořadí zájemců ani dobu venčení předem objednat či rezervovat. Pokud máte svého pejska a chtěli by jste vyvenčit pejska z útulku, nechte prosím svého psa doma. Půl hodiny před koncem venčení, tj. od 15:30 hodin, pejsky již na procházky nevydáváme. Děkujeme za pochopení.

 mapa s uzemim

Finanční dary na bankovní účet č. 110189 – 1649297309/0800 můžete zasílat do 31. května 2017. Po tomto datu vyprší platnost sbírky. O zřízení nové sbírky, pro příjem finančních darů, budete včas informováni.

Všem, kteří přispěli a stále přispívají, ať už finančními či věcnými dary, velmi děkujeme. Vážíme si Vaší pomoci, která pejskům zvelebuje a zpestřuje nedobrovolný pobyt v útulku Magistrátu města Ostravy.

Od dubna do října máte všichni opět možnost, si v útulku vybrat svého čtyřnohého kamaráda také osobně. Pravidelně v pátky, v době 13 – 15 hodin, můžete v půlhodinových intervalech shlédnout pejsky z útulku ve výbězích, kdy bude zpřístupněna určitá vnější část útulku.  V chladných měsících není tento osobní výběr možný, neradi bychom, aby nám pejsci prochladli či onemocněli.

výběr kamaráda

Dne 8. 4. a 9. 4. 2017 se konala Národní výstava psů na Výstavišti Černá Louka v Ostravě, kde jste měli možnost navštívit stánek našeho útulku. Mohli jste si prohlédnout katalog aktuálně nabízených pejsků z útulku, popovídat si o pejscích anebo jste získali informace, které Vás zajímaly. Spousta z Vás také věnovala útulkovým pejskům různé pamlsky a doplňky, které všechny naše čtyřnohé chlupáčky moc potěšily. Velmi Vám všem děkujeme, že na zatoulánky tolik myslíte a pomáháte jim. Napřesrok se na Vás všechny budeme opět moc těšit.

Po dlouhých zimních měsících se na nás začíná sluníčko usmívat čím dál víc a pejsci začínají zářit také. Nemohou už se dočkat ochutnat spoustu jarních paprsků se všemi milovníky procházek a tak Vás všechny jistě potěšíme radostnou zprávou, že od soboty 8. 4. 2017 mezi 12 - 16 hodinou si procházky můžete zpříjemnit vypůjčením čtyřnohého parťáka z našeho útulku. Budeme se na Vás těšit.

 

Jménem provozovatele útulku pro psy v Ostravě-Třebovicích bychom chtěli poděkovat všem dárcům, kteří v roce 2016 darovali pejskům v útulku věcné a finanční dary. Množství všech darů nás velmi mile překvapuje každý den a pejsci tak budou mít krásné Vánoce a nejen je. Velice si vážíme všech, kteří tímto potěší a rozzáří pejsky v útulku.

Ještě jednou děkujeme a přejeme Vám spoustu krásných chvil prožitých v příjemné atmosféře Vánoc, v novém roce hodně úspěchů, pevné zdraví a mnoho radostných dnů, také se svými mazlíčky.

 

Ing. Bc. Pavel Valerián, Ph.D.

vedoucí odboru

ochrany životního prostředí

 

PF 2017

Dne 8. 10. 2015 se náš útulek zúčastnil již druhým rokem akce Den psích nadějí, stejně jako loni v dolním nádvoří Slezskoostravského hradu. Probíhal tam IV. ročník Voříškiády Neposedných tlapek spolu s umísťovací výstavou pejsků z útulků, spolků, nadací a azylů a my jsme samozřejmě nemohli chybět také. Přesto, že nám všem počasí zrovna moc nepřálo, setkali jsme se se spoustou milovníků čtyřnohých kamarádů, se kterými jsme si skvěle popovídali.

Organizátorům i zúčastněným velmi děkujeme za příjemný sobotní den a všem, kteří pejskům přinesli nějakou tu dobrůtku děkujeme za pejsky také.

 

hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016

OD 4. 10. do 4. 11. 2016 MÁTE MOŽNOST POMOCI PEJSKŮM A KOČIČKÁM PO CELÉ REPUBLICE JEŠTĚ VÍCE :-)

Náš útulek se zapojil do dobročinné sbírky krmiva pro psy a kočky v útulcích -  "Modrý puntík", kterou pořádá veterinární klinika Vethope ve dnech 4. 10. – 4. 11. 2016.

Do našeho útulku, který je jedním ze sběrných míst, tak můžete pejskům a kočičkám přinést nějaké dobrůtky a to kterýkoliv den od 10. do 17. hodiny. Jako poděkování a důkaz toho, že byl dar předán, získáte samolepku Modrý puntík a nárok na zdravotní prohlídku zvířete za 1 Kč na veterinární klinice Vethope.

Shromážděné dary budou přerozděleny a předány zúčastněným útulkům.

Více informací se dozvíte zde: https://www.facebook.com/vethopeklinika/?fref=ts

Modrý puntík

Každé pondělí, od 13 do 15 hodin, máte v útulku možnost poradenství pro pejsky, které jste si z našeho útulku převzali. Opatrovníci a noví majitelé útulkových pejsků mohou přijít do útulku, ať už s pejsky, či bez nich. Zde se jim budou věnovat zaměstnanci útulku, kteří jim poradí jak se základním výcvikem, tak také pomohou s případným odbouráváním zlozvyků, s přístupem ke konkrétnímu pejskovi, a další poradenství dle potřeby. Každý příchozí do poradny s pejskem, bude muset předložit očkovací průkaz psa s řádnou vakcinací.