Aktuality

- Přehled aktualit a informací, týkajících se psů v Ostravě a nejbližším okolí.

 

Celkový počet psů umístěných v útulku - 64

 

Dnes nemůžeme do útulku přijmout žádného psa. 

Izolace         - část útulku pro psy v léčení - jsou umístěni 2 psi a 8 volných kotců z 10.

Karanténa   - část útulku pro psy nově přijaté, pes je zde umístěn po dobu 3 týdnů (doba určena Krajskou veterinární správou. Provozní řád útulku zveřejněn na těchto stránkách v Dokumentech!) - umístěno 20 psů a 0 volných kotců z 20.

 

Provoz        -  část útulku pouze pro psy zdravé!!!, kteří prošli karanténou!!!, mají za sebou již řádné odčervení, odblešení, čipování a vakcinaci!!! - umístěno 42 psů a 77 volných kotců ze 119.

 

 

 

V sobotu, dne 8. 9. 2018, se náš útulek prezentoval na akci „VOŘÍŠKIÁDA aneb štěkni si na pohár“ v Komenského sadech. I přes nepřízeň dopoledního počasí byla účast vysoká a okolím se šířila skvělá nálada. Pejskové a jejich pánečci si užili spoustu zábavy a legrace, soutěžili v různých disciplínách a předvedli se i v maskách. Připravena byla také bohatá tombola. Ti nejlepší si domů odnesli poháry, medaile a hezké dárky. Tak snad příští rok opět „Na shledanou“.

 

Voříškiáda  Voříškiáda  Voříškiáda  Voříškiáda  Voříškiáda 

 

Ač nám v tento den počasí moc nepřálo, přeci jen se sešlo soutěžících tolik, že si každý z nich odnesl nějakou výhru a hlavně spoustu nových zážitků. Atmosféra vládla domácká a věříme, že se soutěžící bavili stejně skvěle jako všichni zaměstnanci útulku, kteří opět rádi viděli své bývalé svěřence. Euforii střídaly slzičky dojetí a všichni určitě budeme na tento den vzpomínat jako na den obzvlášť vydařený.

 

setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkánísetkánísetkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání

Přihlašování na akci, kterou každoročně pořádáme pro, dnes již majitele, kteří se ujali psího kamaráda z našeho útulku, právě probíhá. Letos se bude konat výroční 20. setkání opatrovníků útulkových psů, dne 23. 6. 2018 od 8 hodin, kde pánečci prezentují vztah a souhru se svými čtyřnohými miláčky a soutěží v zábavných disciplínách. Jestliže máte zájem se této úžasné akce se svými chlupáčky účatnit, neváhejte a přihlašte se telefonicky 599 455 191 nebo osobně přímo v útulku :-) bude to stát "za to"..... Kapacita soutěžících je omezena (maximální počet 45). Je pro Vás připraveno spoustu soutěžních disciplín, skvělý doprovodný program a koutek pro malé ratolesti i se skákacím hradem :-). I kdyby jste se soutěží účastnit nechtěli, přijďte se podívat a podpořte naše soutěžní páry. Máte možnost si také prohlédnout útulek a pejsky, probíhá zároveň Den otevřených dveří. Budeme se na Vás všechny mooooooc těšit.

Důležitá informace....... do areálu útulku bude vpuštěn pouze pejsek (ať už přijde soutěžit nebo ne), který je v imunitě proti vzteklině a ostatním psím nemocem, takže očkovací průkazy s sebou!!! V tento den NEBUDE probíhat venčení útulkových pejsků.

set 2018

 

Přesně za týden to vypukne........ toliko očekávané venčení útulkových pejsků bude opět zahájeno ve středu 11. 4. 2018. Podmínky platí stále stejné a venčící dny i časy jsou také neměnné. Info zde: https://utulek.ostrava.cz/images/dokumenty/Prohlaseni_venceni_2017.doc

Všichni už se na Vás moc těšíme!!!

Kampaň na podporu našeho útulku firmou Autoservis - Autodíly Fojtík

Dne 30. 10. 2017 firma Autoservis - Autodíly Fojtík spolu s Českou Miss World Terezou Skoumalovou předali pejskům v našem útulku věcné a konzumní dary, které za prodané litry oleje nakoupili u společnosti Canis Prosper. Pejsci mají obrovskou radost a těší se, jak si pochutnají. My moc děkujeme organizátorům a zúčastněným, jejichž pomoci si nesmírně vážíme.

Kampaň odstartovala 16. 6. 2017 a trvala do 16. 9.... 2017. Během těchto třech měsíců se sčítaly litry prodaného motorového oleje a také přijímaly na provozovnách autoservisu - autodílů věcné dary. V provozovnách přibyly informační bannery a místa, kde po zakoupení například 5litrového balení oleje udělali zákazníci pět čárek jako třeba na pivní lístek v restauraci. Tedy z 5 litrového balení, putovalo 50Kč na podporu psích útulků. Za utržený výtěžek pak firma nakoupila krmivo a další potřeby pro pejsky u společnosti Canis Prosper, která se stala partnerem této akce a poskytla potřeby za zvýhodněnou cenu, aby jich bylo co nejvíce.

Cílem celé kampaně bylo nejen jednorázově pomoci pejskům v útulcích, ale také informovat širokou věřejnost o tom, proč by pejsi v útulcích neměli končit a zároveň najít pejskům nový krasný domov. Celý průběh kampaně můžete najít na sociálních sítích a také na instagramu České Miss World Terezy Skoumalové.

Většinu informací naleznete zde:

https://autodilyfojtik.cz/informace/kde-pomahame/psi-utulky

a také na FB a Instagramu firmy

https://www.facebook.com/fojtikservis

http://www.imgsta.com/user/autodilyfojtik.cz

 

 

Celému týmu a všem, kteří tolik pomáhají velmi děkujeme.

 

Fojtík  Fojtík  auto fojt  auto fojt  auto fojt  auto fojt  auto fojt  auto fojt

 

Stále častěji nás navštěvují různé mateřské školy, základní i střední školy, zájmové skupiny, zaměstnanci firem, příměstské tábory, atd. které zajímá, jak vlastně útulek funguje, jak je provozován chod a také jak vypadá bydleníčko pejsků a hlavně pejsci samotní. Nás tyto návštěvy moc těší, nejen že nikdy nepřijdou s práznou a vždy pejskům něco na přilepšenou přinesou, za což velmi děkujeme a vážíme si toho, ale hlavně také z důvodu, že všem těmto (nejenom dětem) návštěvníkům pomůžeme pochopit, proč pejsci útulky neustále zaplňují a jak mohou do budoucna (až z nich vyrostou dospěláci :-)) pomoci tomu, aby se to takto a v takovéto míře nestávalo.  

Všem "empaťákům" a zvířátkomilům mnohokrát a ze srdce děkujeme za pomoc, nejen útulkovým pejskům, ale i všem živým bezbranným tvorečkům.

16. 6. 2017 ZŠ Františka Formana (foto 1)

16. 6. 2017 spolek při ZŠ Horymírova (foto 2)

31. 7. 2017 MŠ a ZŠ Edin (foto 3)

8. 8. 2017 zaměstnanci Clubu Bonver Poruba (foto 4)

21. 8. 2017 zaměstnanci společnosti Okin BPS (foto 5)

22. 8. 2017 příměstský tábor Poruba (foto 6)

7. 9. 2017 poděkování baru Applaus za dary, které předal útulkovým pejskům

22. 10. 2017 poděkování majitelům Rokyho z Přerova za úžasné dárečky pejskům :-) (foto 7)

ZŠ Františka Formana  ZŠ Horymírova  MŠ a ZŠ Edin  Club Bonver Poruba  Okin BPS  Poruba  dárci Přerov

Dne 7. 10 2017 jsme se s Vámi všemi moc rádi viděli na další pejsánkové akci - DEN PSÍCH NADĚJÍ. Děkujeme za podporu nejen všechn soutěžících, ale i útulků, spolků, nadací, sdružení.....

 

Den psích nadějí  Den psích nadějí  den psích nadějí  den psích nadějí  den psích nadějí

Finančními dary, na bankovní účet č. 110189 – 1649297309/0800, můžete opět přispívat od 1. října 2017 na útulkové pejsky.

Všem, kteří již přispěli a stále přispívají, ať už finančními či věcnými dary, velmi děkujeme. Vážíme si Vaší pomoci, která pejskům zvelebuje a zpestřuje nedobrovolný pobyt v útulku Magistrátu města Ostravy.