Aktuality

- Přehled aktualit a informací, týkajících se psů v Ostravě a nejbližším okolí.

Celkový počet psů umístěných v útulku - 68

 

Dnes můžeme přijmout do naplnění kapacity Karantény útulku jednoho psa.  Toto místo je určeno pro psa zraněného, agresivního, apod.

 

Izolace         - část útulku pro psy v léčení - není umístěn žádný pes a 10 volných kotců z 10.

Karanténa   - část útulku pro psy nově přijaté, pes je zde umístěn po dobu 3 týdnů (doba určena Krajskou veterinární správou. Provozní řád útulku zveřejněn na těchto stránkách v Dokumentech!) 

                      - umístěno 19 psů a 1 volný kotec z 20.

 

Provoz        -  část útulku pouze pro psy zdravé!!!, kteří prošli karanténou!!!, mají za sebou již řádné odčervení, odblešení, čipování a vakcinaci!!! - umístěno 49 psů a 68 volných kotců ze 117.

Jménem provozovatele útulku pro psy v Ostravě-Třebovicích bychom chtěli poděkovat všem dárcům, kteří v roce 2019 darovali pejskům v útulku finanční dary prostřednictvím bankovního účtu veřejné sbírky. Poděkování patří také všem, kteří osobně přínáší pejskům do útulku věcné dary. Množství všech darů nás velmi mile překvapilo a velice si vážíme všech, kteří tímto potěší pejsky v útulku a zpříjemní jim tak jejich pobyt.

 

Ing. Bc. Pavel Valerián, Ph.D., MBA

vedoucí odboru

ochrany životního prostředí

Z rozhodnutí veterinárního lékaře bude od 7.12.2019 až do odvolání pozastaveno venčení útulkových pejsků . O opětovné možnosti venčení Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení, věříme, že zdraví chlupáčků je, v těchto již zimních teplotách, pro Vás prvořadé stejně jako pro nás.

Jsme moc rádi, že útulek pro pejsky dostal možnost se prezentovat na skvělé akci - Linkou na drink, která se konala 28. 9. 2019 na Alšově náměstí v Porubě. Jednalo se o charitativní akci, kde si různé organizace připravily nápoj s předem vylosované ingredience a ten poté předali návštěvníkovi výměnou za jízdenku, kterou si zakoupil u hlavního stánku za 30 Kč. Útulek pro pejsky takto připravil více než 60 nápojů z lesních plodů a jako jediný stánek nabízel návštěvníkům nápoj studený nebo teplý. Povídání o pejscích také nechybělo. Výtěžek této akce bude předán organizátory Fakultní nemocnici Ostrava na podporu chronicky a onkologicky nemocným dětem. Hřeje nás, že také my jsme mohli přispět svou činností na dobrou věc, protože dobře víme, jak je to potřebné a důležité a jak moc to pomůže. Sami jsme nesmírně rádi za jakoukoli pomoc pejskům v útulku a velice si každé takové pomoci vážíme.

Děkujeme...

 

Linkou na drink 28. 9. 2019  Linkou na drink 28. 9. 2019  Linkou na drink 28. 9. 2019  Linkou na drink 28. 9. 2019  Linkou na drink 28. 9. 2019  Linkou na drink 28. 9. 2019

 

 

 

Z důvodu kompletní rekonstrukce administrativní budovy útulku mohou nastat jistá omezení administrativního i celkového provozu útulku. Týká se to převážně Opatrovnických a Darovacích smluv, předávání psů, zobrazování psů a kompletní agenda na webových a facebookových stránkách útulku a problémy s telefonickým kontaktováním útulku.

Je nutné dbát zvýšené opatrnosti po vstupu do areálu útulku, kde probíhají, mimo jiné, výkopové práce. Dodržujte prosím pokyny a rady, které Vám podají zaměstnanci, vyhneme se tak možnému úrazu, poranění apod. Velice se omlouváme za případné komplikace. Prosíme o shovívavost a děkujeme Vám za pochopení.

Pro kontaktování útulku využijte prosím telefonní číslo: +420 602 768 795.

Děkujeme.

 

 

Je nám velkým potěšením, že jsme byli vybráni do obdarovacího kola projektu Click and Feed, kde díky všem Vašim "klikům" do virtuálních misek Click and Feed, proměnil partner BRIT tyto misky v opravdové krmivo.

Krmivo BRIT dorazilo 6. 3. 2018 přímo do našeho útulku pejskům - 20 pytlů krmiva a 24 ks salámů. Všem, kteří jste klikali, velice za pejsky děkujeme a děkujeme také organizátorům a pracovníkům projektu Click and Feed, že jsme se mohli účastnit.

Děkujeme.

Click and Feed  Click and Feed  Click and Feed  Click and Feed  Click and Feed  click and feed  click and feed

Dne 8. 4. a 9. 4. 2017 se konala Národní výstava psů na Výstavišti Černá Louka v Ostravě, kde jste měli možnost navštívit stánek našeho útulku. Mohli jste si prohlédnout katalog aktuálně nabízených pejsků z útulku, popovídat si o pejscích anebo jste získali informace, které Vás zajímaly. Spousta z Vás také věnovala útulkovým pejskům různé pamlsky a doplňky, které všechny naše čtyřnohé chlupáčky moc potěšily. Velmi Vám všem děkujeme, že na zatoulánky tolik myslíte a pomáháte jim. Napřesrok se na Vás všechny budeme opět moc těšit.

Kampaň na podporu našeho útulku firmou Autoservis - Autodíly Fojtík

Dne 30. 10. 2017 firma Autoservis - Autodíly Fojtík spolu s Českou Miss World Terezou Skoumalovou předali pejskům v našem útulku věcné a konzumní dary, které za prodané litry oleje nakoupili u společnosti Canis Prosper. Pejsci mají obrovskou radost a těší se, jak si pochutnají. My moc děkujeme organizátorům a zúčastněným, jejichž pomoci si nesmírně vážíme.

Kampaň odstartovala 16. 6. 2017 a trvala do 16. 9.... 2017. Během těchto třech měsíců se sčítaly litry prodaného motorového oleje a také přijímaly na provozovnách autoservisu - autodílů věcné dary. V provozovnách přibyly informační bannery a místa, kde po zakoupení například 5litrového balení oleje udělali zákazníci pět čárek jako třeba na pivní lístek v restauraci. Tedy z 5 litrového balení, putovalo 50Kč na podporu psích útulků. Za utržený výtěžek pak firma nakoupila krmivo a další potřeby pro pejsky u společnosti Canis Prosper, která se stala partnerem této akce a poskytla potřeby za zvýhodněnou cenu, aby jich bylo co nejvíce.

Cílem celé kampaně bylo nejen jednorázově pomoci pejskům v útulcích, ale také informovat širokou věřejnost o tom, proč by pejsi v útulcích neměli končit a zároveň najít pejskům nový krasný domov. Celý průběh kampaně můžete najít na sociálních sítích a také na instagramu České Miss World Terezy Skoumalové.

Většinu informací naleznete zde:

https://autodilyfojtik.cz/informace/kde-pomahame/psi-utulky

a také na FB a Instagramu firmy

https://www.facebook.com/fojtikservis

http://www.imgsta.com/user/autodilyfojtik.cz

 

 

Celému týmu a všem, kteří tolik pomáhají velmi děkujeme.

 

Fojtík  Fojtík  auto fojt  auto fojt  auto fojt  auto fojt  auto fojt  auto fojt

 

Stále častěji nás navštěvují různé mateřské školy, základní i střední školy, zájmové skupiny, zaměstnanci firem, příměstské tábory, atd. které zajímá, jak vlastně útulek funguje, jak je provozován chod a také jak vypadá bydleníčko pejsků a hlavně pejsci samotní. Nás tyto návštěvy moc těší, nejen že nikdy nepřijdou s práznou a vždy pejskům něco na přilepšenou přinesou, za což velmi děkujeme a vážíme si toho, ale hlavně také z důvodu, že všem těmto (nejenom dětem) návštěvníkům pomůžeme pochopit, proč pejsci útulky neustále zaplňují a jak mohou do budoucna (až z nich vyrostou dospěláci :-)) pomoci tomu, aby se to takto a v takovéto míře nestávalo.  

Všem "empaťákům" a zvířátkomilům mnohokrát a ze srdce děkujeme za pomoc, nejen útulkovým pejskům, ale i všem živým bezbranným tvorečkům.

16. 6. 2017 ZŠ Františka Formana (foto 1)

16. 6. 2017 spolek při ZŠ Horymírova (foto 2)

31. 7. 2017 MŠ a ZŠ Edin (foto 3)

8. 8. 2017 zaměstnanci Clubu Bonver Poruba (foto 4)

21. 8. 2017 zaměstnanci společnosti Okin BPS (foto 5)

22. 8. 2017 příměstský tábor Poruba (foto 6)

7. 9. 2017 poděkování baru Applaus za dary, které předal útulkovým pejskům

22. 10. 2017 poděkování majitelům Rokyho z Přerova za úžasné dárečky pejskům :-) (foto 7)

ZŠ Františka Formana  ZŠ Horymírova  MŠ a ZŠ Edin  Club Bonver Poruba  Okin BPS  Poruba  dárci Přerov

Finančními dary, na bankovní účet č. 110189 – 1649297309/0800, můžete opět přispívat od 1. října 2017 na útulkové pejsky.

Všem, kteří již přispěli a stále přispívají, ať už finančními či věcnými dary, velmi děkujeme. Vážíme si Vaší pomoci, která pejskům zvelebuje a zpestřuje nedobrovolný pobyt v útulku Magistrátu města Ostravy.