Hledá se páníček

Nela

ID:
22497/2022
Stav:
odchycený
Datum odchytu:
11/05/2022
Evidence od:
11/05/2022
Místo nálezu:
Poruba (708 00), U Vozovny 1116/4
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
fena
Stáří:
8 let
Barva:
Bílo Rezavá
Váha:
16.5kg
Jméno:
Nela
Čip:
203093490024356
Další upřesnění:
Datum zveřejnění nálezu psa: 11. 5. 2022 Fenka není zvyklá být sama, bez pánečka teskní a i se zvukově projevuje. Nový majitel si musí její důvěru získat, proto je vhodný trpělivý přístup s pochopením její individuality. Zřejmě žila v bytě, ale je velmi uštěkaná, hlavně ze začátku, než člověka pozná. Na děti by si musela zvyknout, protože je nedůvěřivá. Dokáže pěkně výhružně štěkat, ale na útulku zatím na nikoho sama nezaútočila.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.