Hledá se páníček

Bella

ID:
22669/2022
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
03/10/2022
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz Přívoz (702 00), Božkova 1018/72
Rasa:
X Kavkazský pastevecký pes
Pohlaví:
fena
Stáří:
1 rok 11 měsíců
Barva:
plavočerná + bz
Váha:
44.5kg
Jméno:
Bella
Čip:
203164000136658
Další upřesnění:
Velmi hodná a milá fenečka, která bude výborným parťákem pro aktivní pánečky. Je vhodná ke starším dětem, jako odrostlejší štěně ještě nezná svoji sílu a nějaké menší dítě by mohla neúmyslně zranit. V bytě by to vydržela za předpokladu, že bude s majitely trávit denně mnoho času venku a často chodit na dlouhé procházky apod. Šťastnější by byla spíš na zahradě, ale nepočítejte s žádným velkým hlídačem..., každého návštěvníka s radostí přivítá a je schopná s ním i odejít pryč. S ostatními psy nemá problém a je spíš submisivnější, takže problém by mohl nastat při nevoli druhého psa.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.