Hledá se páníček

Čerpík

ID:
22276/2021
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
01/10/2021
Místo nálezu:
Michálkovice (715 00), Zvoníčkova 157/5
Rasa:
X Německý Ovčák
Pohlaví:
pes
Stáří:
7 let 4 měsíce
Barva:
Černý S Hněd. Zn.
Váha:
27.8kg
Jméno:
Čerpík
Čip:
900079000034225
Další upřesnění:
Tento pejsek je hodný a velice akční. Na levé oko je prakticky slepý, ale nijak mu to nebrání v radostném životu. K dětem kvůli částečné slepotě nejspíš ne. Lepší by pro něj byla zahrada, protože je to trhač, takže by zničil všechny záclony a deky v dosahu. Na psy v okolních kotcích nereaguje špatně, ale jak by to bylo s jiným zvířetem v domácnosti zatím nevíme.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.