Hledá se páníček

Aramis

ID:
22335/2021
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
02/12/2021
Místo nálezu:
Ostrava-Jih (700 30), Výhradní 474/3
Rasa:
Dalmatin
Pohlaví:
pes
Stáří:
5 let
Barva:
Černobíla
Váha:
21.5kg
Jméno:
Aramis
Čip:
941000021603152
Další upřesnění:
Je to hlasitý a velmi uštěkaný,aktivní pes. Ne s každým si sedne a je schopný se v jedné chvíli chovat jako nejlepší kamarád a pak hned otočit a začít vrčet. U tohoto pejska budeme požadovat několik návštěv, než jej dáme někomu do péče, protože jeho chování je někdy opravdu nevypočitatelné. Člověka, který ho vyvede na procházku brání a na ostatní není nijak cíleně agresivní, ale někdy se mu prostě někdo znelíbí a to dokáže být dost děsivý. Do bytu vhodný není, potřebuje pravidelnou aktivitu, takže nejlepší by byl nepřetržitý přístup na zahradu. K dětem, kvůli své občasné nevypočitatelnosti, také raději nedoporučujeme.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.