Hledá se páníček

Dita

ID:
22448/2022
Stav:
odchycený
Datum odchytu:
18/03/2022
Místo nálezu:
Mariánské Hory a Hulváky Mariánské Hory (709 00), Mojmírovců 1001/14
Rasa:
Americký Pitbulteriér
Pohlaví:
fena
Stáří:
5 let 10 měsíců
Barva:
Čokoládová
Váha:
24.8kg
Jméno:
Dita
Čip:
956000012179100
Další upřesnění:
Fenečka je velmi bázlivá, ale neubliží. Nevěří lidem. Byla zřejmě extrémně využívaná na produkci štěňat( množírna, různé jizvy po těle, vytahaná mléčná žláza a vůbec žádná socializace) Před člověkem prchá.Jinak moc hodná fenka,hodící se do velmi klidného a stabilního prostředí.Na změny reaguje stresem.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.