Pro veřejnost

V "Aktualitách" se včas dozvíte, na kterých veřejných akcí se bude útulek prezentovat nebo které akce sám pořádá. Zde zjistíte, na kterých veřejných akcích jste nás mohli vidět.

V sobotu, dne 8. 9. 2018, se náš útulek prezentoval na akci „VOŘÍŠKIÁDA aneb štěkni si na pohár“ v Komenského sadech. I přes nepřízeň dopoledního počasí byla účast vysoká a okolím se šířila skvělá nálada. Pejskové a jejich pánečci si užili spoustu zábavy a legrace, soutěžili v různých disciplínách a předvedli se i v maskách. Připravena byla také bohatá tombola. Ti nejlepší si domů odnesli poháry, medaile a hezké dárky. Tak snad příští rok opět „Na shledanou“.

 

Voříškiáda  Voříškiáda  Voříškiáda  Voříškiáda  Voříškiáda 

 

Ač nám v tento den počasí moc nepřálo, přeci jen se sešlo soutěžících tolik, že si každý z nich odnesl nějakou výhru a hlavně spoustu nových zážitků. Atmosféra vládla domácká a věříme, že se soutěžící bavili stejně skvěle jako všichni zaměstnanci útulku, kteří opět rádi viděli své bývalé svěřence. Euforii střídaly slzičky dojetí a všichni určitě budeme na tento den vzpomínat jako na den obzvlášť vydařený.

 

setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkánísetkánísetkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání setkání

 

Dne 7. 4. a 8. 4. 2018 jste měli možnost na Národní výstavě psů na Výstavišti Černá Louka v Ostravě, tradičně navštívit stánek našeho útulku. K vidění byl katalog aktuálně nabízených pejsků z útulku a měli jste možnost si popovídat nejen o pejscích ale i získat informace, které Vás zajímaly. Budeme se na Vás všechny moc těšit opět příště.

Národní výstava 2018Národní výstava  2018

1. 12. 2017 - 31. 12. 2017 proběhla v Domě kultury města Ostravy (ul. 28. října 2556/124, Ostrava; zastávka "Krajský úřad")  vernisáž věnovaná záchraně psů v množírnách a na podporu adopce psů z útulků. Na vernisáži jste mohli netradičně místo rautu shlédnout canisterapeutické psy, se kterými se mohli návštěvníci vernisáže pomazlit. V roce 2018 bude tato výstava putovat po nejrůznějších místech naší vlasti. Jejím hlavním cílem je především výchova mladé generace k citlivějšímu přístupu nejen ke psům, ale k přírodě vůbec. Bližší informace o výstavě na pomoc psům naleznete na http://viridian.cz/zachranmepsy.htm
 
Viridian  vernisáž  vernisáž  vernisáž

Dne 7. 10 2017 jsme se s Vámi všemi moc rádi viděli na další pejsánkové akci - DEN PSÍCH NADĚJÍ. Děkujeme za podporu nejen všechn soutěžících, ale i útulků, spolků, nadací, sdružení.....

 

Den psích nadějí  Den psích nadějí  den psích nadějí  den psích nadějí  den psích nadějí

V sobotu 24. 6. 2017, od 8 – 14 hod. se v areálu útulku pro psy v Ostravě – Třebovicích konal již 19. ročník Setkání opatrovníků útulkových psů.

Svou dokonalou souhru předvedli, dnes již majitelé se svými pejsky, v soutěžích: Útulkový šikula, Útulkový krasavec, Nejlepší maska pána a psa, Hledej svého pána a Najdi si svou odměnu, při kterých se všichni dobře bavili, neboť v tento den šlo především o zábavu. Cenu získal také nejkrásnější junior a nejkrásnější senior, pejsek, kterého vybírali diváci svými hlasy a pejsek vybraný zaměstnanci útulku.

Návštěvníci i soutěžící si nenechali uniknout možnost si prohlédnout venkovní prostory útulku v rámci „Dne otevřených dveří“. Zaměstnanci útulku odpovídali na nejrůznější dotazy, informovali o chodu útulku a předvedli odchytové vozidlo. Děti měly možnost navštívit koutek, kde si kreslily, hádaly, skládaly obrázky, doplňovaly tajenky, účastnily se mnoha her zaměřených na zručnost.

Všichni soutěžící si odnesli upomínkové předměty Statutárního města Ostrava s propagačními dárečky útulku. Vítězové soutěží převzali poháry a diplomy, které věnovalo Statutární město Ostrava a dárečky od sponzora, kterým byl on-line i kamenný obchod s chovatelskými potřebami – Mazlíci Ostrava – https://www.mazliciostrava.cz/

Z hlasujících lístků byl vylosován jeden, jehož majitel obdržel dárkový balíček plný psích pamlsků a dalších krásných věcí.

Všem soutěžícím, i přes velmi prosluněný a parný den, děkujeme za aktivní účast, vítězům gratulujeme a již nyní se budeme těšit na další, krásné kulaté XX. Setkání opatrovníků útulkových psů, které se bude konat zase za rok v měsíci červnu.

plakát  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017  setkání 2017 

 

 

Ve dnech 19. 5. a 20. 5. 2017 se uskutečnila akce zaměřená na prezentaci dětských sdružení, středisek volného času a dalších subjektů, které organizují volný čas dětí a mládeže, s názvem BAMBIFEST. Náš útulek také nemohl chybět. Tato akce se konala v Ostravě na loukách u Koliby v Bělském lese. Nejen my jsme si odnesli z obou dnů spoustu zážitků. Na další ročník se společně s Vámi budeme opět moc těšit.

Bambifest Bambifest Bambifest BambifestBambifest Bambifest Bambifest Bambifest Bambifest Bambifest

Dne 8. 10. 2015 se náš útulek zúčastnil již druhým rokem akce Den psích nadějí, stejně jako loni v dolním nádvoří Slezskoostravského hradu. Probíhal tam IV. ročník Voříškiády Neposedných tlapek spolu s umísťovací výstavou pejsků z útulků, spolků, nadací a azylů a my jsme samozřejmě nemohli chybět také. Přesto, že nám všem počasí zrovna moc nepřálo, setkali jsme se se spoustou milovníků čtyřnohých kamarádů, se kterými jsme si skvěle popovídali.

Organizátorům i zúčastněným velmi děkujeme za příjemný sobotní den a všem, kteří pejskům přinesli nějakou tu dobrůtku děkujeme za pejsky také.

 

hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016  hrad 2016

V sobotu 27. srpna 2016 od 12:30 se v Komenského sadech konalo Mezinárodní setkání jízdních policií a náš útulek tam samozřejmě nesměl chybět! V našem stánku jme Vás všechny rádi viděli - měli jste možnost se podívat na aktuální nabídku našich pejsků, kteří hledají nového pána, na cokoliv se zeptat, případně se přijít pochlubit s našim adoptovaným svěřencem :) Celá akce se velmi povedla a počasí nám také přálo.  

 

V sobotu 25. 6. 2016 jste měli možnost zavítat, nejen za námi ke stánku našeho útulku, v Komenského sadech v Ostravě, kde se konala Voříškiáda a pejsci si tak mohli vysoutěžit krásné poháry a ceny.

https://www.facebook.com/events/1003722349715913/

voříškiáda