Neděle 11. června 2023 – den „D“, XXIII. ročník setkání opatrovníků útulkových psů, kterého se spousta lidiček i pejsků nemohla dočkat, je za námi.

Neposlušné počasí se umoudřilo a dopřálo nám užít si moc pěkný den.

Sešlo se celkem 23 párů nadšených soutěžících (pán + jeho pes), aby se nám předvedli v celé své kráse a šikovnosti 😊. Kromě našich tradičních soutěží tentokrát měli možnost svou nebojácnost předvést v naší nové originální soutěži s názvem ,,Stezka statečných“, byli jsme doslova nadšeni s jakým elánem a odvahou se do této soutěže zapojili i naši senioři – jak chlupáči, tak i babičky a dědové 😊.

Nejvíc překvapení přinesla soutěž ,,Maska pána a psa“, kdy bylo opravdu těžké rozhodnout, které masky nejlépe ocenit, všechny byly dokonalé.

Součástí našeho setkání bývá i den otevřených dveří, takže každý zájemce měl možnost si prohlédnout venkovní prostory útulku, odchytové vozidlo a dozvědět se potřebné informace. Naše nejmenší potěšil dětský koutek a nechybělo samozřejmě ani malé občerstvení.

Také k nám zavítala paní Cichá ze Záchranné stanice Bartošovice, aby nás seznámila s problematikou volně žijících zvířat, vysvětlila, co je náplní jejich práce a obohatila nás spoustou zajímavých příběhů.

Tento den se opravdu vydařil. Soutěžící si odnesli upomínkové předměty Statutárního města Ostravy s propagačními dárečky útulku, sponzorské dary firmy Canis Prosper a paní Růžičkové, a vítězové soutěží převzali poháry s diplomy.

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a těšíme se za rok opět ,,na shledanou“ 😊.