Hledá se páníček

Kazy

ID:
23307/2024
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
25/05/2024
Evidence od:
25/05/2024
Místo nálezu:
Nová Bělá (724 00), Kaminského 587/121
Rasa:
X Stafordšírský Teriér
Pohlaví:
pes
Stáří:
9 let 2 měsíce
Barva:
Zlatá+Bílé Znaky
Váha:
19.6kg
Jméno:
Kazy
Čip:
203093490029985
Další upřesnění:
Není to moc kontaktní pes. Spíše si zaleze někam do svého rožku, kde bude spokojeně spát. Je celkem čistotný a nijak hlasitý. Byl by možná vhodný i do bytu, ale na zahradě by určitě byl spokojenější. Bude u něj nejspíš problém s důvěrou, takže s ním bude celkem dost práce při výchově. Navíc je to už starší pejsek, takže se nové způsoby bude učit o něco hůř. Chování k ostatním zvířatům neznáme, ale na procházející psy nereaguje nijak zle. Kvůli problémům s důvěrou jej nedoporučujeme k malým dětem.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.