Hledá se páníček

Storm (Falco)

ID:
22330/2021
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
22/11/2021
Evidence od:
22/11/2021
Místo nálezu:
Michálkovice (715 00), Československé armády 247/74
Rasa:
X Staford
Pohlaví:
pes
Stáří:
4 roky 6 měsíců
Barva:
Sv. Hnědá
Váha:
23.6kg
Jméno:
Storm (Falco)
Čip:
203093490024535
Další upřesnění:
Pejsek je velmi temperamentní. Nový majitel bude muset prokázat zkušenosti s takto aktivními psy, kdy by měl vědět, jak takového pejska zaměstnat. Aby bylo možné zhodnotit, jak Storm bude reagovat, bude zapotřebí více návštěv. Je to vůdčí typ, takže na jiné pejsky ve svém okolí nereaguje dobře a měl by být jediným zvířetem v domácnosti. K dětem vhodný příliš nebude, nejlépe jen k jednomu člověku. Potřebuje velký prostor na vyběhání a spoustu aktivit.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.