Hledá se páníček

Bano

ID:
23015/2023
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
07/09/2023
Evidence od:
07/09/2023
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz Přívoz (702 00), Dobrovského 809/65
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
5 let 7 měsíců
Barva:
Bílá + Žíhané Zn.
Váha:
37.5kg
Jméno:
Bano
Čip:
941000025031071
Další upřesnění:
Hodný pes, který ale dokáže mít svou hlavu, takže bude potřebovat zkušeného majitele. Není vhodný k dětem ani k jiným zvířatům. Je čistotoný a hravý, ale někdy si neuvědomuje svou velikost. Ze začátku nebyl zrovna kontaktní, takže je možné, že bude potřeba více návštěv, aby si na nové majitele zvykl. Je vhodný i k celodennímu pobytu na zahradě a není moc vhodný do bytu, protože by neměl dost svého prostoru.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.