Hledá se páníček

Áron

ID:
21872/2020
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
04/09/2020
Evidence od:
04/09/2020
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz Moravská Ostrava (702 00), Tomkova 3151/9
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
8 let 6 měsíců
Barva:
Plavá+Bn+Bz
Váha:
36kg
Jméno:
Áron
Čip:
203093490010614
Další upřesnění:
Pejsek měl špatné zkušenosti s lidmi, nyní je to však veselý mladík, který si rád hraje a mazlí se. Budoucí majitel musí být zkušený, pejsek bude potřebovat hodně času a především výcvik. Je to neutahatelný divočák. Vhodný jen na zahradu. Nutná kvalitní strava a doplňky stravy podporující imunitu. Kastrovaný

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.