Hledá se páníček

Dex

ID:
21908/2020
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
09/10/2020
Evidence od:
09/10/2020
Místo nálezu:
Slezská Ostrava Koblov (711 00), Blatouchová 235/35
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
8 let 7 měsíců
Barva:
Hnědočerná + Bíl.Náp.
Váha:
23.5kg
Jméno:
Dex
Čip:
203093490010459
Další upřesnění:
Pes vhodný pouze k jednomu majiteli, kterého si bude patřičně hlídat a chránit a na ostatní bude reagovat nejspíš ostře. Vhodný do strážní služby, požadujeme však od zájemce určitě více návštěv. K dětem určitě ne.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.