Hledá se páníček

Hurvínek

ID:
21871/2020
Stav:
u opatrovníka
Datum odchytu:
03/09/2020
Místo nálezu:
Slezská Ostrava Muglinov (712 00), Komerční 50/45
Rasa:
X Cane Corso
Pohlaví:
pes
Stáří:
3 roky 1 měsíc
Barva:
Hnědá Žíhaná + B.N.
Váha:
64kg
Jméno:
Hurvínek
Čip:
203093490015762
Další upřesnění:
Přítulný a společnost lidí vyhledávájící pejsek. S jeho váhou je potřeba, aby jeho nový páníček měl velkou sílu, aby jej dokázal ukočírovat. Velmi hravý a veselý. Nejlépe mu bude v domečku se zahrádkou.

Sdílet: Facebook

Každý, kdo si chce převzít psa z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první.

Logo Útulek Ostrava Logo Ostrava