Hledá se páníček

Rick

ID:
23094/2023
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
01/12/2023
Evidence od:
01/12/2023
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz (700 30), Jílová 2269/35, Pes byl na louce za domem
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
5 let 5 měsíců
Barva:
Hnědá
Váha:
32.8kg
Jméno:
Rick
Čip:
900085001055085
Další upřesnění:
Hodný pes, který se strašně rád vítá a skáče, ale celkově je docela klidný. Je čistotoný a poslušný. Není vhodný do bytu a na zahradě aspoň vybije přebytečnou energii. K menším dětem jen pod dozorem, nevíme jak na ně reaguje. K ostatním psům se nechová zrovna kamarádsky, takže pokud nebude v domácnosti sám, bude třeba přivézt další zvíře na návštěvu ssebou do útulku.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.