Hledá se páníček

Casius

ID:
22639/2022
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
03/09/2022
Evidence od:
03/09/2022
Místo nálezu:
Radvanice a Bartovice Radvanice (716 00), Trnkovecká 1237/27
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
3 roky 9 měsíců
Barva:
Hnědá Žíhaná Bn + Bz
Váha:
29.8kg
Jméno:
Casius
Čip:
203093490024508
Další upřesnění:
Tento jedinec by byl výzvou pro zkušeného kynologa, nevíme co zažil, ale k nám se dostal s řetězem na krku a dva dny trvalo, než jsme jej ho zbavili. Je to velký a silný pes a je vhodné, to mít stále na paměti. Hodí se spíše k domu se zahradou. Po přivyknutí na naše prostředí a na lidi, se vyladil natolik, že je to fajn kluk, komunikuje a bude moc rád za jen své nové páníčky, kteří mu dají dobrý domov.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.