Hledá se páníček

Akim

ID:
22682/2022
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
17/10/2022
Evidence od:
17/10/2022
Místo nálezu:
Poruba (708 00), Opavská 1119/12
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
5 let 7 měsíců
Barva:
Světlá Rezavá S Bílými Zn.
Váha:
30.8kg
Jméno:
Akim
Čip:
203093490024505
Další upřesnění:
Je to pes velký, silný, uštěkaný a s tím nový páníček musí počítat. Takže se hodí ke zkušenému psovodovi, který mu dopřeje dostatečné vybití jeho energie ve službě, zahradě nebo statku. Je motivovatelný pamlsky, kde vede cesta k navázání kontaktu, ale "svého" člověka si vybírá sám. Proto je možné, že bude zapotřebí více návštěv při seznamování. Určitě se nehodí do bytu a města.Vypadá to, že lépe bude vycházet s muži než s ženami (na ně i vrčí). Projevil se jako sebevědomý individualista.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.