Hledá se páníček

Drak

ID:
22557/2022
Stav:
odchycený
Datum odchytu:
03/07/2022
Evidence od:
03/07/2022
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz Moravská Ostrava (702 00), Na Bělidle 2573/8
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
3 roky 6 měsíců
Barva:
hněda žíhaná+b.n.+b.zn.
Váha:
31kg
Jméno:
Drak
Čip:
203093490024578
Další upřesnění:
Velmi kontaktní a hravý mladík. Z počátku bývá nedůvěřivý, ale to se rázem změní, jakmile jej pobídnete ke hře a přistupujete vlídně, ale důsledně. Není vhodný do bytu ani k malým dětem. Má velmi rád aportování míčků, ačkoli Vám jej nepřinese k nohám nebo do ruky. Sleduje se zaujetím každé auto, kolo i člověka, který prochází kolem plotu, ale není příliš uštěkaný. O ostatních psech zatím zcela neví, co si myslet, ale vzhledem k jeho mládí je to spíš o socializaci a výcviku. Je čistotný, ale rád se zabaví žvýkáním a rozebíráním věcí, které má na dosah.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.