Hledá se páníček

Chucky

ID:
22608/2022
Stav:
odchycený
Datum odchytu:
12/08/2022
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz (700 30), Jílová 2662/42
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
6 let 7 měsíců
Barva:
Rezavý
Váha:
12.3kg
Jméno:
Chucky
Čip:
941000024817420
Další upřesnění:
Je to hodný, jemnější pes, takový pan profesor, který ví své. Má rád klidné prostředí, bez zbytečných změn a hluku. Bude dobrým kamarádem starším lidem, kteří mají své stereotypy zažité a užívají si onu poklidnou rodinnou pohodu. Úplně jej vidíme u někoho v křesle v obýváku při sledování telky, kdy nikdo nic nemusí a jen jsou, hlavní je, že spolu. Projevily se u něj lovecké pudy, neb na procházce stále čuchá s nosem u země a kdyby byl na volno, tak sleduje onu stopu s plným zaujetím.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.