Hledá se páníček

Manny

ID:
23192/2024
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
09/02/2024
Evidence od:
09/02/2024
Místo nálezu:
Slezská Ostrava (710 00), Vozačská 1787/11
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
5 let 2 měsíce
Barva:
Černošedá
Váha:
15.9kg
Jméno:
Manny
Čip:
203093490029651
Další upřesnění:
Moc hodný, skoro až flegmatický pes. Má sice výraz, který napovídá o opaku, ale je to spíš kvůli neochotě důvěřovat, než že by chtěl ublížit. Manipulace je bez problémová, stejně tak nasazování náhubku. Jeho dlouhá srst bude potřebovat častou péči. Je vhodný i k celodennímu pobytu nazahradě, ale díky čistotnosti to bez problémů zvládne i v bytě. Chování k ostatním zvířatům nebo dětem neznáme, takže při návštěvě přivést s sebou.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.