Hledá se páníček

Márty

ID:
23234/2024
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
16/03/2024
Evidence od:
16/03/2024
Místo nálezu:
Ostrava-Jih Hrabůvka (700 30), Odborářská 606/6
Rasa:
X Bulteriér
Pohlaví:
pes
Stáří:
4 roky 8 měsíců
Barva:
Bílá+Zlaté Zn.
Váha:
17.7kg
Jméno:
Márty
Čip:
203093490029625
Další upřesnění:
Pejsek je hodný, ale potřebuje čas, aby člověku začal věřit. Ze začátku není moc kontaktní a před člověkem spíš ustupuje, ale pokud ho nová tvář zažene do kouta, tak nemá problém ukázat zuby. Po zájemci budeme požadovat více návštěv, aby si na něj pejsek mohl zvyknout a nějaké prokazatelné zkušenosti s podobnými plemeny psů jsou nutné. K dalším zvířatům ho nedoporučujeme stejně jako k dětem. To hlavně z důvodu plachosti, která může u pejska vyvolat různé druhy reakcí.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.