Hledá se páníček

Bran/Argo

ID:
22636/2022
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
01/09/2022
Evidence od:
01/09/2022
Místo nálezu:
Slezská Ostrava (700 30), Na Hradbách 1500/22
Rasa:
NO
Pohlaví:
pes
Stáří:
9 let 9 měsíců
Barva:
Černohnědá
Váha:
32kg
Jméno:
Bran/Argo
Čip:
203098100412287
Další upřesnění:
Pejsek jen do velice zkušených rukou. Málokoho na sebe nechá šáhnout a je poměrně sebejistý. Od zájemce o pejska budeme požadovat prokazatelné zkušenosti a pro něj by byl výzvou. Není vhodný k dětem, ani do bytu. Potřebuje nejlépe svůj vlastní kotec, o který se nebude dělit s žádným jiným psem, a který si bude moct hlídat. Pokud bude na zahradě musí se počítat s tím, že si ji taky bude hlídat a nepustí na ni nikoho cizího.Ukázalo se, že je balonkář.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.