Hledá se páníček

Liby

ID:
23201/2024
Stav:
odchycený
Datum odchytu:
16/02/2024
Evidence od:
16/02/2024
Místo nálezu:
Slezská Ostrava Muglinov (712 00), Vančurova 348/7
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
fena
Stáří:
1 rok
Barva:
Žíhaná + Bíl.Náp.
Váha:
14.2kg
Jméno:
Liby
Čip:
203093490029970
Další upřesnění:
Fenka je velmi mladá, hravá a divoká. Prostě štěně. Bude potřebovat naučit hygieně a pevnou ruku ve výchově, aby svému budoucímu páníčkovi nepřerostla přes hlavu. Budoucí majitel by měl mít zkušenosti s takovými plemeny

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.