Hledá se páníček

Apolo

ID:
22808/2023
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
01/02/2023
Evidence od:
01/02/2023
Místo nálezu:
Ostrava-Jih Zábřeh (700 30), Kotlářova 2770/40
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
9 let 2 měsíce
Barva:
Bílá+Rez.Zn.
Váha:
9.8kg
Jméno:
Apolo
Čip:
941000016441417
Další upřesnění:
Datum zveřejnění nálezu psa: 1. 2. 2023 Je to pejsek veselý, stále má dobrou náladu a těší se z lidské společnosti, takže rád vás bude doprovázet kamkoliv, je velmi kontaktní. Má rád také pamlsky, takže nic nebrání navázání na nového páníčka, který mu dá lásku a pozornost. Je to senior, se kterým zažijete ještě spoustu veselých dní a chvil.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.