Hledá se páníček

Bruce

ID:
22312/2021
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
03/11/2021
Evidence od:
03/11/2021
Místo nálezu:
Poruba (708 00), Ukrajinská 1441/22
Rasa:
X Pitbul
Pohlaví:
pes
Stáří:
5 let 9 měsíců
Barva:
zlatá + bílé zn.
Váha:
28.3kg
Jméno:
Bruce
Čip:
941000024663839
Další upřesnění:
Hodný pejsek, který ale při nelibosti dokáže dost zavrčet. Jen k chovateli se zkušenostmi se stafordy, či pitbuly. Také je nutné vícero návštěv. K dětem vhodný není a v bytě by taky nebyl moc šťastný, protože jak je u tohoto plemena zvykem, tak rád pobíhá. Na jiná zvířata v bytě by nejspíš reagoval stejně negativně a agresivně jako na cizí zvířata.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.