Hledá se páníček

Goja

ID:
23078/2023
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
16/11/2023
Evidence od:
16/11/2023
Místo nálezu:
Ostrava-Jih Výškovice (700 30), K Jezeru 65/41
Rasa:
Pitbulteriér
Pohlaví:
fena
Stáří:
1 rok 4 měsíce
Barva:
Šedá s b.n + b.zn
Váha:
23.5kg
Jméno:
Goja
Čip:
203164000167880
Další upřesnění:
Vítací typ uskákaného psa. Je moc hodná, ale člověka vítá tak nadšeně, že od ní většinou odchází s podrápanýma rukama. Není si vědoma svoji síly nebo na to nebere ohled, protože je jí jedno kdo před ní stojí a vítá ho stejně nadšeně. Proto není vhodná k dětem a nejspíš nesnese ani jiné zvíře v blízkosti svého pána. Opačný případ je v noci, kdy umí odpočívat, a je klidná i při vítání. Přes den je aktivní uskákanec, v noci klidný flegmatik.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.