Hledá se páníček

Jimy

ID:
23046/2023
Stav:
u opatrovníka
Datum odchytu:
09/10/2023
Evidence od:
09/10/2023
Místo nálezu:
Slezská Ostrava (710 00), Československé armády 1892/20a
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
4 měsíce 3 týdny
Barva:
Černá s pálením
Váha:
4kg
Jméno:
Jimy
Čip:
203093490024552
Další upřesnění:
Roztomilé štěně, které pro pohlazení udělá cokoliv. Je velmi energický, ale pokud ho budete hladit je schopné u vás prosedět celý den. S malými dětmi i jinými zvířaty se bez problému sžije, ale zezačátku určitě opatrně, aby se předešlo nehodám. Je celkem čistotný a rád demoluje hračky. Není vhodný k celodennímu pobytu venku a gauč bude nejspíš jeho oblíbeným místem.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.