Hledá se páníček

Bongo

ID:
22641/2022
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
05/09/2022
Evidence od:
05/09/2022
Místo nálezu:
Slezská Ostrava Koblov (711 00), Lámař 73/10
Rasa:
X Pitbulteriér
Pohlaví:
pes
Stáří:
3 roky 9 měsíců
Barva:
Bílý S Rez. Zn.
Váha:
23.5kg
Jméno:
Bongo
Čip:
945000002291884
Další upřesnění:
Datum zveřejnění nálezu psa: 5. 9. 2022 Moc hodný a kamarádský pejsek, je plný energie, takže potřebuje důslednou disciplínu. Je trochu uskákanější, tudíž není moc vhodný k malým dětem. Jak se chová k jiným zvířatům nevíme. Zvládl by to i v bytě, ale jelikož je hodně akční, tak by byl určitě vděčnější za zahradu.Bohužel mu život trochu komplikují zdravotní obtíže s ledvinami a štítnou žlázou. Avšak při dodržování léčby a pravidelných veterinárních kontrol je vše v pořádku.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.