Hledá se páníček

CEZAR

ID:
22249/2021
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
12/09/2021
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz Přívoz (702 00), Podmolova 826/3a
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
11 let 10 měsíců
Barva:
Černá + B. Náprs. + B. Tl.
Váha:
24.2kg
Jméno:
CEZAR
Čip:
941000024393792
Další upřesnění:
Hravý, hodný a zvědavý pes. Zkoumá vše co má člověk v rukách, ale nekouše ani nechňape, maximálně zkousne, ale včas se zastaví. Nevyštěkává, nevrčí. K dětem jen s dozorem, do bytu spíše ne, ačkoliv je docela čistotný, tak potřebuje prostor k vyběhání. Je kastrovaný.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.