Hledá se páníček

Suzi

ID:
23002/2023
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
23/08/2023
Evidence od:
23/08/2023
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz Přívoz (702 00), Jirská 617/24
Rasa:
X Pitbulteriér
Pohlaví:
fena
Stáří:
2 roky 7 měsíců
Barva:
Hnědo-Bílá
Váha:
27.8kg
Jméno:
Suzi
Čip:
203093490024684
Další upřesnění:
Hodná a hravá fenka, která ale dokáže mít i své špatné nálady. Při příchodu byla bázlivá, takže je možné, že k neznámému člověku bude přistupovat s opatrností. Budeme požadovat více návštěv. Vhodná spíš k domu, než do bytu. Chování k dětem neznáme, ale kvůli velikosti není moc vhodná k úplně malým dětem. Na ostatní zvířata v okolí nereagje nijak ostře, ale při soužití v jedné domácnosti by to mohl být trochu problém. Je čistotná.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.