Hledá se páníček

Eddy

ID:
23342/2024
Stav:
u opatrovníka
Datum odchytu:
23/06/2024
Evidence od:
23/06/2024
Místo nálezu:
Vítkovice (703 00), Rudná 1124/32
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
1 rok 6 měsíců
Barva:
Hnědá
Váha:
10.4kg
Jméno:
Eddy
Čip:
203093490029986
Další upřesnění:
Trochu bojácný pejsek, ale když zjistí, že mu nechcete ublížit, tak je to velký mazel. Je mladý, takže povely, čistotnost a návyky se dokáže bez problémů naučit. Skoro neštěká, a když už, tak jen při hře, když je rozdováděný. K malým dětem opatrně kvůli bojácnosti, aby se při zleknutí neohnal. S ostatními psy nemá problém. Je to spíš submisivní jedinec, vhodný spíše do bytu, kde by měl svůj pelíšek a mohl se zde ze začátku cítit bezpečně.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.