Hledá se páníček

Rex

ID:
22737/2022
Stav:
odchycený
Datum odchytu:
02/12/2022
Evidence od:
02/12/2022
Místo nálezu:
Slezská Ostrava Hrušov (711 00), U Dolu 556/6
Rasa:
Německý Ovčák
Pohlaví:
pes
Stáří:
10 let 2 měsíce
Barva:
.Černá S Pál.
Váha:
23.9kg
Jméno:
Rex
Čip:
203093490024480
Další upřesnění:
Datum zveřejnění nálezu psa: 2. 12. 2022 Je to hodný pejsek, který je i přes své stáří stále akční. Má moc rád různé pamlsky, ale někdy je celkem chmatavý, takže opatrně na prsty. Je trochu bláznivý, není vhodný k malým dětem, jedině k větším, kteří by už ustáli jeho sílu. Není vhodný do bytu, ačkoliv není nijak zvlášť nečistotoný. Chování k jiným zvířatům neznáme, proto dalšího obyvatele domu určitě přivézt při návštěvu s sebou.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.