Hledá se páníček

Gina

ID:
22829/2023
Stav:
odchycený
Datum odchytu:
28/02/2023
Evidence od:
28/02/2023
Místo nálezu:
Michálkovice (715 00), Gogolova 56/37
Rasa:
X Pitbul
Pohlaví:
fena
Stáří:
2 roky 3 měsíce
Barva:
Modrá + B. Náprs.
Váha:
32.2kg
Jméno:
Gina
Čip:
203093490024466
Další upřesnění:
Datum zveřejnění nálezu psa: 28. 2. 2023 Fenka je hodná a přátelská, ale potřebuje nějaký čas, než si k sobě člověka pustí. K mužům ze začátku nechová přílišnou důvěru, ale dá se na tom pracovat. Na ostatní pejsky štěká a vrčí, ale zda by byla agresivní při kontaktu nevíme. K malým dětem není vhodná, ale s většími, kteří by věděli jak se k ní chovat by neměl být problém. Je vhodná do bytu i na zahradu. Fenka nemá žádné dlouhodobější zdravotní problémy a je u nás vykastrovaná.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.