Hledá se páníček

Lord

ID:
22325/2021
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
19/11/2021
Evidence od:
19/11/2021
Místo nálezu:
Ostrava-Jih Zábřeh (700 30), Volgogradská 2466/12
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
10 let 8 měsíců
Barva:
Černá+Bn
Váha:
31.6kg
Jméno:
Lord
Čip:
203093490010612
Další upřesnění:
Pejsek velmi aktivní, kdy rád aportuje. Míček si však hlídá a je třeba mu jej brát opatrně. S ohledem na jeho temperament je na zvážení, zda by byl vhodný k dětem nebo jiným psům. Do bytu nevhodný. S lidmi většinou vychází dobře. Je to spíš hlídací pes, takže nejvhodnějši by byla velká zahrada, kterou by si mohl ohlídat.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.