Hledá se páníček

Dior

ID:
23089/2023
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
29/11/2023
Evidence od:
29/11/2023
Místo nálezu:
Slezská Ostrava Kunčičky (718 00), Holvekova 290/33
Rasa:
X Americký. St. Teriér
Pohlaví:
pes
Stáří:
3 roky 8 měsíců
Barva:
Rezavá + Bíl.Zn.
Váha:
27.9kg
Jméno:
Dior
Čip:
203093490029623
Další upřesnění:
Pes není příliš důvěřivý k novým lidem. Budeme požadovat opatrovníka s doloženými zkušenostmi s podobnými plemeny psů. Není příliš čistotoný a není vhodný do bytu. K dětem jedině pod neustálým dozorem a opatrně. Na další psy ve svém okolí nereaguje zrovna přívětivě, takže pokud bude v domácnosti jiný pes, rozhodně ho přiveďte s sebou na návštěvu, stejně tak děti.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.