Hledá se páníček

Ota

ID:
22621/2022
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
25/08/2022
Evidence od:
25/08/2022
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz Přívoz (702 00), Jirská 617/24
Rasa:
X Pitbul
Pohlaví:
pes
Stáří:
3 roky 9 měsíců
Barva:
Rezavočerná+B.N.
Váha:
25.5kg
Jméno:
Ota
Čip:
203093490024317
Další upřesnění:
Mé vzezření vzbuzuje respekt, jsem holt kus silného, středního psa, ale nenechte se mýlit, dá se se mnou domluvit a jsem ochoten naslouchat, co by si páneček přál. Určitě vám rád pohlídám váš prostor, nic mi neunikne. Kdyby byl domek se zahradou, budu moc rád, alespoň se nebudu nudit. Budoucí pán se zkušenostmi s takovými bull plemeny získá parťáka jak se patří.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.