Hledá se páníček

Marta

ID:
22676/2022
Stav:
odchycený
Datum odchytu:
11/10/2022
Místo nálezu:
Slezská Ostrava Kunčičky (718 00), Bořivojova 530/16
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
fena
Stáří:
1 rok 1 měsíc
Barva:
Černá + B. Náprs. + B. Tl.
Váha:
25.9kg
Jméno:
Marta
Čip:
203093490024758
Další upřesnění:
Milá, hravá, hodná fenka. Je velmi kontaktní a akční, někdy až neurvalá. Nehodí se do bytu a vzhledem k velikosti a akčnosti ani k malým dětem (-5 let). Čistotonosti ji bude muset člověk naučit, ale když má volný přístup ven, tak se vyvenčí spíš venku, než vevnitř. Všude s sebou vláčí deku, a trhá ji.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.