Hledá se páníček

Digi

ID:
22927/2023
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
06/06/2023
Evidence od:
06/06/2023
Místo nálezu:
Radvanice a Bartovice Radvanice (716 00), Třeneckého 1186/10
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
2 roky 3 měsíce
Barva:
Rezavá
Váha:
27kg
Jméno:
Digi
Čip:
203093490024567
Další upřesnění:
Je to ostřejší pes, hodící se do zkušených rukou.Fajn by se uplatnil na zahradě, kde vám ji určitě ohlídá a upozorní štěkotem, že se něco děje. V tom by na něj byl spoleh. Počítejte i s jeho velikostí a silou a že je mu pohyb vlastní. Určitě nechce zahálet. Potřebuje zaměstnat. A budete-li trpěliví, určitě se domluvíte.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky: Každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě více zájemců o jednoho pejska má tedy zpravidla výhodu ten, kdo se o něj přihlásí jako první. V případě více zájemců v jednu chvíli, je na úsudku zaměstnance útulku zhodnotit, kdo by se mohl stát nejvhodnějším opatrovníkem.