Hledá se páníček

Bazy

ID:
21966/2020
Stav:
k opatrovnictví
Datum odchytu:
17/12/2020
Evidence od:
17/12/2020
Místo nálezu:
Moravská Ostrava a Přívoz Přívoz (702 00), Jirská 577/32
Rasa:
X Bandog
Pohlaví:
pes
Stáří:
10 let 5 měsíců
Barva:
Hnědá Žíhaná
Váha:
44kg
Jméno:
Bazy
Čip:
941000015691563
Další upřesnění:
Zatím kontaktní jen na lidi, které zná.Do zkušených rukou a klidné domácnosti. Nevhodný do bytu nebo k dětem. Má velkou sílu, takže budoucí majitel ho bude muset zvládnout.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.