Hledá se páníček

Hero

ID:
23327/2024
Stav:
odchycený
Datum odchytu:
13/06/2024
Evidence od:
13/06/2024
Místo nálezu:
Radvanice a Bartovice Radvanice (716 00), Hutní 301/6
Rasa:
Kříženec
Pohlaví:
pes
Stáří:
5 let 1 měsíc
Barva:
Černá s pálením
Váha:
31.4kg
Jméno:
Hero
Čip:
203093490029983
Další upřesnění:
Pejsek v nejlpším věku, aktivní, po čase přístupný člověku. Ze začátku má strach ze všeho nového, skvěle ale reaguje na jídlo, takže si jej nový páníček dobrým pamlskem určitě omotá kolem prstu. Vhodnější k domečku se zahradou.

Sdílet: Facebook

Pro opatrovníky a nové majitele – každý, kdo si chce osvojit pejska z našeho útulku, musí splňovat základní podmínky:

  • mít trvalý pobyt na území ČR, mimo trvalého bydliště na úřadě
  • být starší 18 let
  • uhradit poplatek ve výši 200 Kč (v hotovosti)
  • mít sociální podmínky takové, aby zajistil psovi alespoň základní standard.

Je třeba se zamyslet, jak pejska z útulku budete přepravovat, a které věci je vhodné vzít s sebou – obojek, vodítko, náhubek, přepravní box nebo tašku.

Pejsci přijatí do našeho útulku se nacházejí ve dvouměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví. V praxi to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. To se však stává jen v ojedinělých případech, protože pokud má o psa majitel skutečně zájem, ozve se nejpozději do týdne po jeho ztrátě. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, je povinností původního majitele opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.

K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v Útulku v Ostravě-Třebovicích. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným novým majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s jeho držením a chovem.

Vybraného pejska nelze předem rezervovat. V případě, že se setká více zájemců o jednoho pejska, vybereme toho nejvhodnějšího.